Прес-центр

До Проекту Закону «Про загальнодержавний збір на розвиток театрального мистецтва та кінематографії в Україні» № 4764

15-09-2009

Пропозиції та зауваження Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» до Проекту Закону «Про загальнодержавний збір на розвиток театрального мистецтва та кінематографії в Україні» № 4764 від «03» липня 2009 року.

Автор: н.д. Тєрьохін С.А.

Новий Проект Закону «Про загальнодержавний збір на розвиток театрального мистецтва та кінематографії в Україні» № 4764 від «03» липня 2009 року (надалі — Проект) розроблений з метою швидкого розвитку сучасного та збереження (відновлення) спадщини театрального мистецтва та кінематографії. Звичайно, Асоціа ція «Індустріальний Телевізійний Комітет» (надалі — ІТК), як найбільший представник телеіндустрії України підтримує таке нововведення, оскільки рівень розвитку мистецтва на території країни завжди був і залишається одним із найважливіших показників розвитку держави.

Разом з тим, бажаємо зазначити, що прийняття Проекту повинно сприяти не тільки залученню додаткових коштів на фінансування державних замовлень (на постановку театральних вистав, виробництво національних документальних, художніх та анімаційних фільмів), а і реконструкції, ремонту та загальному покращенню матеріально-технічного стану кінотеатрів, театрів, театральних та кінематографічних студій. Наявність на усій території країни, а не лише у великих містах, доступних квитків у якісно оснащені кінотеатри і театри, сприятиме підвищенню попиту на відвідування відповідних закладів. Збільшуватиметься попит — збільшуватиметься пропозиція.

На даний момент продукт українського кіновиробництва є неконкурентоспроможним, а існуюча політика щодо кінематографії — неефективною. Станом на 2009 рік відповідні структури не мали достатньо коштів та ресурсів на збереження та відновлення основних фондів кінематографії та театрального мистецтва, відсутні заходи, спрямовані на сприяння їх розвитку. Перед країною стоїть загроза повного зникнення української кінематографії. Тому виникла гостра необхідність знайти нові джерела та розробити нову систему фінансування кінематографії та театрального мистецтва.

Проте залишається питання виконання завдань, поставлених у проекті. Яким чином вказані у Проекті збори будуть справлятися і спрямовуватися безпосередньо на фінансування кінематографії та театрального мистецтва. Механізм стягнення відповідних зборів та спрямування коштів на розвиток кінематографії та театрального мистецтва не деталізований і не прописаний у Проекті належним чином.

Вважаємо, що Проектом запропоновані саме ті зміни, які на даний момент просто необхідні для подальшого ефективного розвитку кінематографії та театрального мистецтва України. Відповідно підтримка цього Проекту Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та подальше його прийняття Верховною Радою України сприятиме збереженню та розвитку українського незалежного кінематографу та забезпечить належне представництво вітчизняних фільмів на міжнародних фестивалях, європейській спільноті.

Просимо Вас надати схвальний висновок щодо необхідності прийняття даного законопроекту Верховною Радою України.

Сторінка законопроекту