Про ІТК

Діяльність ІТК (історія)

 2019

 

29 січня – участь у засіданні Комітету АПУ з питань ЗМІ та рекламного права на тему «Питання регулювання спонсорства з використанням знаків для товарів та послуг, під якими випускаються алкогольні напої, на радіо і телебаченні».

1 лютого – участь у засіданні Державного агентства України з питань кіно. 1 лютого 2019 р. – голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко підписав наказ «Про створення Ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при Держкіно». До Ініціативної групи увійшли 7 представників Громадської ради, зокрема представник ІТК, та 2 представники Держкіно.

1 лютого – засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення. Виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» Сьомкін С.В. є головою Громадської ради.

На засіданні було обрано Незалежну експертну раду з питань діяльності мас–медіа під час виборів у складі 11 осіб.

Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення  є постійно діючим незалежним колегіальним консультативно–дорадчим органом, що створює ефективні організаційні та правові умови реалізації конституційного права громадян України на участь в управлінні державними справами; координує заходи, пов’язані із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю, з метою врахування громадської думки в процесі підготовки та реалізації рішень Національної ради.

5 лютого – засідання Державного Комітету телебачення і радіомовлення України, на якому представники ІТК були включені до ініціативної групи. На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», рішення громадської ради при Держкомтелерадіо від 30 січня 2019 р. та з метою забезпечення відкритості, прозорості та публічності у діяльності Державного комітету телебачення і радіомовлення України, здійснення громадського контролю за його діяльністю, було затверджено склад ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для формування нового складу громадської ради при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України

6 лютого – засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Представник ІТК входить до складу Громадської ради.

Громадська рада – є постійно діючим незалежним громадським колегіальним експертним органом при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, що здійснює координацію у сфері співпраці недержавних організацій та експертів з Комітетом.

15 лютого – засідання зборів ВГО «Всеукраїнська Рекламна Коаліція», на якому розглядалось питання включення ІТК до ВРК як дійсного члена. Відповідно до Протоколу № 002–19 Індустріальний Телевізійний Комітет став дійсним членом ВГО «Всеукраїнська Рекламна Коаліція».

26 лютого – ІТК став партнером Ukrainian Creative Awards.

Всеукраїнська Рекламна Коаліція проводить Ukrainian Creative Awards, який об’єднує 4 креативні фестивалі: два міжнародних – Київський Міжнародний Фестиваль Реклами та WOW DONE AWARDS, та два національні – ADC*UA Awards и Ukrainian Design: The Very Best Of.

5 березня – відбулось засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» Сьомкін С.В. є головою Громадської ради.

20 березня – Засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. Представник ІТК входить до складу Громадської ради.

31 березня – ІТК став партнером міжнародної премії MEDEA AWARDS, представник ІТК був включений до складу журі.

MEDEA AWARDS – премія, що присуджується за використання найкращих практик та інструментів ЗМІ в освіті. Метою нагород MEDEA є заохочення інновацій та належної практики використання засобів масової інформації (аудіо, відео, графіки та анімації) в освіті. Нагороди також визнають і сприяють підвищенню якості виробництва та педагогічному дизайні медіа навчальних матеріалів, ресурсів, інструментів, процесів та послуг.

2 квітня – нарада в Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики. При Комітеті створюється робоча група, у складі 8 представників індустрії та громадськості, яка має доопрацювати законопроект про аудіовізуальні медіасервіси. Представник ІТК увійшов до складу робочої групи.

5 квітня – участь в установчих зборах з формування нового складу громадської ради при Державному Комітеті телебачення і радіомовлення України.

9 квітня – представник ІТК залучений у якості експерта на засідання Комітету з інтелектуальної власності Асоціації правників України для обговорення законопроектів №10143 та №10143–1 за участю їх розробників та представників ринку.

10 квітня – участь в нараді в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. На виконання протокольного рішення Прем’єр–Міністра України за результатами засідання Уряду Департаментом інтелектуальної власності Міністерством економічного розвитку і торгівлі України проводилась нарада щодо визначення тимчасових тарифів ОКУ.

10 квітня – відбулось засідання громадської ради при Державному агентстві з питань кіно щодо обрання голови громадської ради. Ігор Коваль, директор ІТК,  одноголосно був обраний головою громадської ради при Державному агентстві України з питань кіно.

17 травня – участь в засіданні робочої групи Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборчої кампанії Президента України у 2019 році. У рамках зустрічі було проаналізовано моніторинги мовлення теле– і радіокомпаній перед другим туром голосування, а також підсумували, як медіа реагували на звернення регулятора.

19–22 травня – проведено щорічну конференцію Європейської асоціації з питань медіадосліджень (European Media Research Organisations). Директор з питань дослідження телевізійної аудиторії ІТК Олена Міронова взяла участь у заході EMRO, що проходили в м. Бордо, Франція.

ІТК є дійсним членом EMRO та приймає участь у міжнародних заходах EMRO з 2008 року.

Європейська асоціація з питань медіа досліджень – це зареєстроване об'єднання, членами EMRO є представники організацій, які проводять вимірювання медіа аудиторій на національному рівні.

Основна мета EMRO – підтримання та розширення контактів між представниками національних організацій, а також стимулювання дискусії для розвитку сфери медіа досліджень.

22 квітня – Ігор Коваль, директор ІТК, увійшов до складу журі індустріального конкурсу Київського Міжнародного Фестивалю Реклами.

22 травня – представник ІТК залучений до складу експертної комісії по відбору професійних кадрів у сфері культури при Міністерстві культури України та взяв участь у засіданні.

29 травня – Індустріальний Телевізійний Комітет щорічно долучається до організації та проведення бізнес-форуму «Київський Міжнародний Телерадіоярмарок».

У ході заходу ІТК презентував результати досліджень телевізійної аудиторії 2019, експерт ІТК виступив з доповіддю на тему «Потенціал ринку супутникового та платного телебачення в Україні».

31 травня – представник ІТК залучений до складу експертної комісії по відбору професійних кадрів у сфері культури при Міністерстві культури України та взяв участь у засіданні.

1 червня – участь в Днях електронних комунікацій. Ігор Коваль, директор ІТК, запрошений до участі в якості експерта та увійшов в дискусію на тему «Очікування і реалії від реформи у сфері авторського права і (або) суміжних прав. Чи доведеться провайдерам платити ОКУ?».

4 та 5 червня – відбулись засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» Сьомкін С.В. є головою Громадської ради.

В рамках засідання було прийнято рішення про відновлення роботи Незалежної експертної ради з питань діяльності масмедіа, що функціонує при Громадській раді Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

2 та 6 липня – відбулись засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» Сьомкін С.В. є головою Громадської ради.

19 серпня – Олена Міронова, Директор з питань досліджень телевізійної аудиторії ІТК, у якості експерта була запрошена взяти участь у експертному тренінгу для топ–менеджерів медіа сфери «Global Broadcasting Content Producing and Distribution Training», що проходив у столиці Південної Кореї місті Сеулі.

Захід проводився за підтримки регуляторних органів Республіки Корея в інформаційній сфері: Міністерства науки, інформаційно–комунікаційних технологій і планування майбутнього (MSIP), Національного Агентства з просування IT–технологій (NIPA) та Асоціації з підвищення стандартів радіомовлення (RAPA).

5 вересня – відбулось засідання громадської ради при Державному агентстві з питань кіно. Ігор Коваль, директор ІТК, є Головою Громадської ради.

16 вересня – у рамках міжнародного медійного форуму Kyiv Media Week (KMW) відбулась панельна дискусія «Майбутнє – за серіальним контентом. Плани українських мовників на найближчі роки», яку очолив директор ІТК Ігор Коваль.

16 вересня – Ігор Коваль, директор ІТК, взяв участь у прес–конференції «Час змін» з нагоди відкриття KMW та анонсував тематику Конференції «Телебачення як Бізнес» 2019, зазначивши, що мета конференції – пошук шляхів виходу індустрії на докризовий рівень, телегруп – у прибуток, а контенту – на світовий рівень.

18 вересня – проведена щорічна Конференція «Телебачення як Бізнес», що 10 рік поспіль організовується та проводиться Індустріальним Телевізійним Комітетом. Провідні телевізійні бренди та найкращі медіаспеціалісти в модерованому потоці дискусій говорять про актуальний контент, фінанси, менеджмент та новітні медіатехнології.

Програма Конференції щорічно формується з урахуванням реалій медіа ринку, піднімаючи найактуальніші питання. Доповідачі акцентують увагу на фінансовому плануванню, аналізують найкращі телевізійні формати, розвиток крос–медійних платформ, управління креативними та виконавчими групами, конкуренції технологій виробництва та дистрибуції контента. Окремий пул дискусій на Конференції присвячений діалогу Лідерів медійного та рекламного ринку щодо стану, розвитку та перспектив ринку в цілому.

1 жовтня – відбулось засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» Сьомкін С.В. є головою Громадської ради.

29 жовтняКомітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики провів чергове засідання, на якому був затверджений склад Громадської ради при Комітеті.

До складу Громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики увійшли уповноважені представники ІТК – Коваль Ігор та Сьомкін С.В.

30 жовтняКомітет Верховної Ради України з питань свободи слова провів чергове засідання, на якому був затверджений склад Громадської ради при Комітеті. До складу Громадської ради при Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова увійшов уповноважений представник – директор ІТК Коваль Ігор.

7 листопада – за запрошенням Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства представники ІТК взяли участь в обговоренні питань тарифів винагороди (відрахувань) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав відповідно до ЗУ «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і /або суміжних прав» під головуванням заступника Міністра Дмитра Романовича.

19 листопада – проведено щорічну Конференцію «Медіаправо», що організовується Індустріальним Телевізійним Комітетом спільно зі Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України» за підтримки Ради адвокатів міста Києва.

«Медіаправо» – фахова конференція, метою якої є обмін досвідом та вироблення практичних рекомендацій з найбільш актуальних питань медіаправа у галузі кіно, телебачення та реклами. Доповідачами та учасниками заходу є практикуючі юристи медіакомпаній, продакшенів та компаній, що представляють суміжні бізнеси для кіно та телебачення, спеціалісти у галузі інтелектуальної власності, авторського та суміжних прав, юристи та адвокати, представники консалтингових і юридичних компаній, фахівці органів державної влади.

23 листопада – Ігор Коваль у якості журі долучився до Effie Awards Ukraine.

Effie Awards – найбільша нагорода в галузі маркетингових комунікацій, яка оцінює поєднання стратегії, креативу і, як результат, ефективність комунікацій.

Основною метою нагороди є просування та оцінка якості маркетингових комунікаційних кампанії, демонстрація можливостей реклами в досягненні маркетингової мети.

28 листопада – 1 грудня – Індустріальний Телевізійний Комітет – член Асоціації Об’єднання Телевізійних Комітетів (Association of Joint Industry Committees for Media Research (I–JIC)) та щорічно залучається до зустрічі Членів Асоціації.

Директор ІТК Ігор Коваль взяв участь у щорічній зустрічі представників індустріальних комітетів зі всього світу, що проходила в м. Брюссель, Бельгія.

3 грудня – відбулось засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Виконавчий директор Асоціації «Індустріальний Телевізійний Комітет» Сьомкін С.В. є головою Громадської ради.

16 грудня – за запрошенням Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ігор Коваль, директор ІТК, взяв участь у парламентських слуханнях «Побудова ефективної системи охорони інтелектуальної власності в Україні».

Окрім того, Ігор Коваль публічно презентував перед Народними депутатами України, представниками центральних органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства консолідовану позицію медійної сфери щодо ефективного реформування системи інтелектуальної власності в Україні.

 

2018

 

1 січня – 30 квітня – проведення Національної телевізійної премії «Телетріумф», що організовується Індустріальним Телевізійним Комітетом за участі Української Телевізійної Академії.

Телетріумф — національна телевізійна премія України, започаткована 14 грудня 2000 року.

Метою Премії є стимулювання розвитку вітчизняної телеіндустрії, демонстрування/відзначення найвагоміших досягнень у сфері телебачення і, як підсумок, – побудова високих стандартів телемовлення на території України.

Основними завданнями Премії є: підвищення ролі телеіндустрії в громадсько–політичному та культурному житті України; сприяння розвитку конкурентоздатного продукту телеіндустрії на території України; підвищення громадської зацікавленості до українського телебачення та його проблем; розвиток нових технологій телевиробництва; об’єктивне відображення успіхів телеіндустрії.

За період з 21 лютого по 15 березня – було проведено низку нарад щодо тлумачення опису номінацій та прийнято ІТК близько 500 заявок від національних та регіональних телерадіоорганізацій.

У період з 20 березня по 3 квітня відбулось голосування за роботи, подані до участі в конкурсі. Участь у голосуванні та дискусії взяло 180 експертів медіа спільноти, що є членами Української Телевізійної Академії.

16 лютого – Індустріальним Телевізійним Комітетом, Українською Телевізійною Академією та PwC було проведено прес-конференцію з оголошення правил та умов участі, номінацій, а також критеріїв оцінювання робіт на Національній телевізійній премії «Телетріумф».

21 березня – представник ІТК взяв участь у нараді Міністерства соціальної політики України.

Міністерство соціальної політики на виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2021 року та Заключних зауважень, наданих Комітетом з ліквідації дискримінації щодо жінок по результатам 8–ї періодичної доповіді України з виконання Конвенції ООН про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок, сформувало робочу групу по розробці та внесенню змін до національного законодавства про ЗМІ та рекламу.

Представник ІТК увійшов до складу робочої групи що працює над усуненням дискримінації в українському медіапросторі.

27 березня – засідання Громадської ради при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Представник ІТК входить до складу громадської ради.

Було обговорено актуальні питання телерадіопростору. Також було підтримано в цілому з деякими невеликими уточненнями проект змін до Порядку обрання членів Наглядової ради Суспільного мовника (НСТУ), який винесено Національною радою на громадське обговорення. Окрім того, розглядалось питання щодо необхідності звернення до регуляторного органу стосовно трансляції реклами переходу на цифрове мовлення, яка поширюється мовниками.

17 квітня– представників ІТК запрошено у якості експертів на засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти.

У рамках розширеного засідання Комітету було розглянуто два основоположні законопроекти, що безпосередньо впливають на сферу медіа: «Про затвердження внесення до порівняльної таблиці до другого читання проекту Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (реєстр. № 7466 від 28.12.2017), поданого Кабінетом Міністрів України, додаткових пропозицій народних депутатів України та «Проект Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (реєстр. № 7466 від 28.12.2017, КМУ) (друге читання).

18 квітня – Індустріальним Телевізійним Комітетом, Українською Телевізійною Академією та PwC було проведено прес-конференцію з оголошення номінантів – кандидатів на перемогу у Національній телевізійній премії «Телетріумф».

25 квітня – Церемонія нагородження переможців у Національній телевізійній премії «Телетріумф».

19 березня, 17 квітня, 15 травня – відбулись засідання Громадської ради при Комітеті Верховної ради України з питань свободи слова. Представник ІТК входить до складу Громадської ради.

15 травня – 17 травня – представники ІТК взяли участь у Міжнародній зустрічі (Конференції) «Media innovation technologies». Окрім того, експерт ІТК презентував доповідь в рамках дискусійної панелі на тему «Цифри попереджають. Презентації головних змін у поведінці медіа аудиторії»

«Media innovation technologies» – міжнародна зустріч провідних медіа менеджерів України та інших країн регіону, присвячена кращим практикам та інноваціям в сфері телебачення, радіо, та он–лайн медіа.

17 травня – Перше засідання Конкурсної Комісії для проведення відбору членів Експертної ради з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на вибір (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного характеру. Ігор Коваль, Директор ІТК, у якості експерта був включений до вказаної Експертної ради.

30 травня–31 травня – Індустріальний Телевізійний Комітет щорічно долучається до організації та проведення бізнес–форуму «Київський Міжнародний Телерадіоярмарок».

У ході заходу ІТК презентував результати досліджень телевізійної аудиторії 2018, експерт ІТК виступив з доповіддю на тему «Потенціал ринку супутникового та платного телебачення в Україні».

6 червня – Мінекономрозвитку спільно з Міжнародним торговельним центром (ІТС) розпочало Перші національні консультації з розробки секторальних та крос–секторальних експортних стратегій. Відповідна ініціатива – частина наступного етапу розробки Експортної стратегії України, затвердженої Урядом наприкінці 2017 року.

Ігор Коваль, директор ІТК, був запрошений до участі як експерт та представник телеіндустрії.

26 травні – 29 травня – проведено щорічну конференцію Європейської асоціації з питань медіадосліджень (European Media Research Organisations). ІТК є дійсним членом EMRO та приймає участь у міжнародних заходах EMRO з 2008 року.

Директор з питань дослідження телевізійної аудиторії ІТК  Олена Міронова взяла участь в щорічній конференції EMRO, що проходили в м. Бордо, Франція.

Європейська асоціація з питань медіа досліджень – це зареєстроване об'єднання, членами EMRO є представники організацій, які проводять вимірювання медіа аудиторій на національному рівні.

Основна мета EMRO – підтримання та розширення контактів між представниками національних організацій, а також стимулювання дискусії для розвитку сфери медіа досліджень.

15 червня – ІТК організував та провів Business Talks, мета якого зустріч з провідними експертами та представниками медіа в бізнесі в форматі діалогу, майстер-класу.

20 червня – були проведені переговори щодо співробітництва в рамках міжнародного конкурсу ADAMI Media Prize за культурне різноманіття у Східні Європі. За результатами переговорів представник ІТК став координатором конкурсу на території України.

Ігорю Ковалю, директору ІТК, було запропоновано долучитись до ADAMI Медіа Приз у якості члена журі від України.

20 липня – участь у круглому столі на тему «Шляхи удосконалення реклами лікарських засобів», організованому Комітетом з медичного права Асоціації правників України спільно з Асоціацією представників міжнародник фармацевтичних виробників АІРМ. Основна тема обговорення законопроекту МОЗ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення реклами лікарських засобів)».

Серпень–вересень – Індустріальний Телевізійний Комітет увійшов до Каталогу «Ukrainian Film Industry guide 2018» (який було підготовлено до Українського Стенду на Фестиваль TIFF – Міжнародного кінофестивалю в Торонто)

6–7 вересня – Національні консультації з розробки крос-секторальних експортних стратегій. Представник ІТК був запрошений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України для участі в панелях на тему креативних індустрій та інформаційно-комунікаційних технологій з метою представлення медіа сфери.

17 вересня – у рамках міжнародного медійного форуму Kyiv Media Week (KMW) відбулась панельна дискусія за участі представників найбільших мовників України, яку очолив директор ІТК Ігор Коваль.

20 вересня – Щорічно Індустріальний Телевізійний Комітет проводить Конференцію «Телебачення як Бізнес». Провідні телевізійні бренди та найкращі медіаспеціалісти в модерованому потоці дискусій говорять про актуальний контент, фінанси, менеджмент та новітні медіатехнології.

Програма Конференції щорічно формується з урахуванням реалій медіа ринку, піднімаючи найактуальніші питання. Доповідачі акцентують увагу на фінансовому плануванню, аналізують найкращі телевізійні формати, розвиток крос–медійних платформ, управління креативними та виконавчими групами, конкуренції технологій виробництва та дистрибуції контенту. Окремий пул дискусій на Конференції присвячений діалогу Лідерів медійного та рекламного ринку щодо стану, розвитку та перспектив ринку в цілому.

25 вересня – відбулось суддівство міжнародного конкурсу ADAMI Media Prize за Культурне різноманіття у країнах Східної Європи. Ігор Коваль, директор Індустріального Телевізійного Комітету увійшов до складу сесії журі конкурсу АДАМІ Медіа Приз.

5 листопада – Ігор Коваль увійшов до складу панельної дискусії на тему «Реклама та медіа. Порівняльна реклама: за межею дозволеного», що пройшла в рамках Arzinger International Intellectual Property Conference (IIPC).

8 листопада – представники ІТК взяли участь в «#TIM2018: Telecom, IT, Media». Ігор Коваль, директор ІТК, взяв участь у дискусії на тему «Провайдери, мовники, Зеонбуд: чи можливі комфортні умови для бізнесу pay TV?».

Окрім того в рамках #TIM експерт ІТК презентував доповідь на тему «Прогнози міграції глядачів на інші платформи телебачення. Портрети глядачів».

22–24 листопада – Індустріальний Телевізійний Комітет – член Асоціації Об’єднання Телевізійних Комітетів (Association of Joint Industry Committees for Media Research (I–JIC)) та щорічно залучається до зустрічі Членів Асоціації.

Директор ІТК Ігор Коваль взяв участь у щорічній зустрічі представників індустріальних комітетів зі всього світу, що проходила в м. Амстердам, Нідерланди.

 

Завантажити історію ІТК за 2013-2016 роки
Завантажити історію ІТК за 2011-2012 роки
Завантажити історію ІТК за 2006-2010 роки