Advocacy

Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" №7132/П1

16-02-2012

автор: Бондаренко О.А.

Оцінка – плюс.

 

Нагадаємо, що Проектом Закону про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (№7132 від 15.09.2010, автори: Унгурян П.Я., Мовчан П.М., Григорович Л.С., Царьков Є.І., Самофалов Г.Г., Ващук К.Т., Льовочкіна Ю.В., Олійник В.М.) пропонується:

  • Встановити обмеження з 23 до 6 години на трансляцію(ретрансляцію) теле-, відео- і радіопрограм, що містять елементи насильства та жорстокості, а такої, що містять елементи еротики – з 24:00 до 04:00. Проект передбачає, що порушення такого положення може стати підставою для анулювання, в установленому чинним законодавством порядку, ліцензії теле- чи радіокомпаній, а також організацій, що розповсюджують чи публічно демонструють кіно-, аудіо- та відеопродукцію з елементами насильства та жорстокості.
  • Встановити заборону на використання в рекламі інформації у текстовій, візуальній чи звуковій формі, що здатна спричинити шкоду моральному здоров’ю населення.
  • Внести змін до ст. 6 Закону «Про телебачення і радіомовлення» щодо заборони «трансляції програм або їх відеосюжетів, які завдають шкоди суспільній моралі» та до ст. 62, щодо заборони розповсюдження програм та передач, які містять ненормативну лексику.
  • До переліку інформації, що шкодить суспільній моралі, віднести демонстрування тіл померлих чи важко поранених людей, сцен, в тому числі кривавих, що викликають страх чи жах.
  • Надати Національній експертній комісії функції моніторингу у сфері захисту суспільної моралі із зобов’язанням органам виконавчої влади та місцевого самоврядування надавати для таких цілей потрібні дані та інформацію.
  • Встановити адміністративну та кримінальну відповідальності за порушення законодавства про захист суспільної моралі.
  • Заохочувати телерадіодіоорганізації до фінансування розробки та виробництва спеціального обладнання та програм контролю, обмеження доступу до інформаційних матеріалів.

Сторінка законопроекту