Advocacy

Засідання Національної ради 22 лютого 2012 року

23-02-2012

22 лютого 2012 року, на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення,

були присутні:

 • Баранов Євген Валерійович;
 • Фартушний Микола Всеволодович;
 • Опілат Ірина Володимирівна;
 • Манжосов Володимир Анатолійович;
 • Мудрак Лариса Михайлівна;
 • Головатенко Оксана Анатоліївна;
 • Єлманова Оксана Миколаївна.

було вирішено:

1.Розглянути Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» від 09.02.2012 № 4386-VI та надіслати свої зауваження у Адміністрацію Президента.

Нагадаємо, що відповідно до внесених змін, трансляція програм та передач з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами), умови яких прямо чи опосередковано передбачають оплатне набуття особою статусу її учасника та/або в яких телеглядачам і радіослухачам з метою отримання виграшу у грошовій або майновій формі за особисту перемогу пропонується звернутися до телерадіоорганізації у будь-який спосіб (здійснити телефонний дзвінок, відправити смс-повідомлення тощо), що передбачає стягнення коштів за з'єднання та/або телефонну розмову за ціною, що не відповідає обраному абонентом тарифному плану, або отримання додаткової послуги оператора телекомунікацій, не включеної до переліку послуг, передбачених договором (тарифним планом), забороняється.

Ця заборона не поширюється на:

 • канали з обмеженим доступом (канали мовлення, на яких за допомогою використання кодувальних пристроїв та/чи програмного забезпечення обмежено вільний доступ абонентів до перегляду певних телепрограм таким чином, щоб прийом сигналу став неможливим без декодувального пристрою);
 • трансляцію програм та/або передач з проведення розіграшів лотерей;
 • трансляцію програм та/або передач з проведення творчих конкурсів, спортивних змагань тощо, незважаючи на те, передбачається чи не передбачається їх умовами грошовий або майновий виграш;
 • трансляцію програм та/або передач з проведення розіграшів на безоплатній основі з рекламуванням (популяризацією) окремого товару, послуги, торгової марки, знаків для товарів і послуг, найменування або напрямів діяльності суб'єктів господарювання, комерційної програми з видачею виграшів у грошовій або майновій формі;
 • трансляцію програм та/або передач з проведення конкурсів (ігор, вікторин), умови яких передбачають безоплатне набуття особою статусу її учасника та отримання учасником, який виявив кращі особисті знання та вміння, виграшів у грошовій або майновій формі за особисту перемогу;
 • трансляцію програм та/або передач з проведення розіграшів на безоплатній основі для розважальних, благодійних або пізнавальних цілей».

Закон був прийнятий в цілому у другому читанні 9 лютого 2012 року. На даний момент Закон направлено на підпис Президенту. В свою чергу, своїм рішенням Національна рада звертається до Адміністрації Президента з проханням доопрацювати Закон та доповнити його визначенням поняття «програма та передача з інтерактивними конкурсами (іграми, вікторинами)».

2.Тимчасово припинити перевірки телерадіоорганізацій під час виборчої кампанії з виборів народних депутатів України у 2012 році.

Це рішення Національна рада прийняла керуючись Постановою Верховної Ради України про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2012 року від 9 лютого 2012 року. Так, на виконання п. 3 цієї Постанови Національна рада вирішила відмінити графіки перевірок телерадіоорганізацій на період передвиборної кампанії з виборів народних депутатів України у 2012 році та доручила контрольно-аналітичному управлінню врахувати це під час планування перевірок на ІІ півріччя 2012 року.

Доповідав: В. Манжосов

 

3.Зареєструвати ТОВ «Продакшн студія «Реальна економіка», м. Київ, як суб’єкта інформаційної діяльності, студію-виробника. Товариство планує виготовляти інформаційні сюжети.

4.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ «ТРК «ЕРА», м. Київ (НР № 1484-м від 19.10.2011, супутникове, 24 год. мовлення) у зв’язку зі зміною генерального директора та складу редакційної ради.

5.Переоформити ліцензію на мовлення ПрАТ «Міжнародний Медіа Центр – СТБ», м. Київ (НР № 1311-м від 05.12.1997, ефірне загальнонаціональне мовлення з використанням 66 ТВК) у зв’язку зі зміною місцезнаходження передавачів. Зокрема, місцезнаходження передавачів змінюється у Конотопі (42 ТВК), Ніжині (49 ТВК) та у Євпаторії.

Доповідала: Л. Мудрак

 

6.Замовити в УДЦР розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення.

15 лютого 2012 року до Національної ради надійшли пропозиції телерадіокомпаній щодо потреби здійснення прорахунку (зокрема у Дніпропетровську та Коростені), заміни (зокрема у Дніпропетровську та Переяслав-Хмельницькому) та перенесення частот.

Доповідав: Є. Баранов