Advocacy

Щодо державного нагляду №10447

18-05-2012

Автор: Азаров М.Я., Кабінет Міністрів України.

Проектом пропонується вилучити з чинної редакції Закону України «Про захист суспільної моралі» положення, які передбачають існування та засади діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, зокрема статті 17-19 (регулюють статус, організаційні засади та компетенцію НЕК) та інші положення які стосуються комісії.

Відповідно до запропонованої редакції Закону України «Про захист суспільної моралі», нагляд і контроль у сфері захисту суспільної моралі здійснюють моралі в межах своєї компетенції здійснюють центральні органи виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику в інформаційній та видавничій сфері, сфері культури, охорони здоров'я, освіти і науки, державної митної справи, Міністерство внутрішніх справ України, Генеральна прокуратура України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Важливо зазначити, що у запропонованій редакції Закону пропонується залишити положення про  порядок експертизи продукції і видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру без зазначення органу, який таку експертизу буде здійснювати.  Ініціювати проведення експертизи мають право державні й громадські організації, фізичні та юридичні особи, виробники і розповсюджувачі продукції,  що звернулися з офіційним зверненням. Детальніший аналіз з даного питання ми Вам надамо згодом.

У разі прийняття Проект Закону набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Оцінка проекту – позитивний.

Сторінка законопроекту