Advocacy

Засідання Національної ради 11 липня

12-07-2012

11 липня 2012 року на засіданні Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення,

були присутні:

  • Баранов Євген Валерійович;
  • Фартушний Микола Всеволодович;
  • Манжосов Володимир Анатолійович;
  • Мудрак Лариса Михайлівна;
  • Головатенко Оксана Анатоліївна;
  • Калетник Оксана Миколаївна;
  • Опілат Ірина Володимирівна.

було вирішено:

1.Видати дублікат ліцензії на мовлення ТОВ „Юкрейніан фешн”, м. Київ (НР № 1290-м від 13.07.2011).

2.Не видавати ліцензію на супутникове мовлення ТОВ „Телевізійний канал „НАДІЯ”, м. Київ.

3.Перенести розгляд заяви ТОВ „УНТ – ІНФОРМ УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ”, м. Київ, щодо видачі ліцензії на мовлення.

Доповідала: Л. Мудрак

4.Видати ліцензію провайдера програмної послуги ТОВ „СІДА”, м. Київ (IPTV,19 каналів, 100% частки вітчизняних, 130 тис. 74 домогосподарств).

5.Видати ліцензію провайдера програмної послуги ТОВ „БІЛІНК”, м. Київ (IPTV, 137 каналів, 51% частки вітчизняних, 2 млн. 799 тис 199 домогосподарств).

Доповідав: Є. Баранов

6.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „ТРК „КІНО ТВ”, м. Київ (НР № 1343-м від 23.08.2011, МХ-1) у зв’язку зі зміною фактичної/юридичної адреси, керівних та наглядових органів.

7.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „ТРК „Погода ТБ”, м. Київ (НР № 1350-м від 23.08.2011, МХ-3) у зв’язку зі зміною програмної концепції мовлення (зменшення частки української мови з 100% до 75%; зникнення частка іноземного продукту; зміна формату мовлення з інформаційно-просвітницького з фільмопоказом на інформаційний; збільшення інформаційно-аналітичних та публіцистичних програм; зникнення фільмопоказу).

8.Переоформити ліцензію на мовлення ТОВ „ТРК „Погода ТБ”, м. Київ (НР № 0404-м від 18.01.2008, супутникове мовлення) у зв’язку зі зміною програмної концепції мовлення (збільшення частки власного виробництва, зникнення частки іноземного продукту; зміна формату мовлення з інформаційно-просвітницького з фільмопоказом на інформаційний).

Доповідала: Л. Мудрак

9.Вилучити з переліку програм, які є обов’язковими для включення до складу універсальної програмної послуги в смт Врадіївці Миколаївської області - Миколаївську ОДТРК на 31 ТВК.

Доповідав: Є. Баранов

10.Включити додатково до пакету програм універсальної програмної послуги програми телерадіоорганізацій, які здійснюють телемовлення у стандарті DVB-T2 відповідно до ліцензій Національної ради в мультиплексах МХ 1, 2, 3, 5.

Уповноважити представників Національної ради в областях поінформувати провайдерів програмної послуги про розширення УПП і в місячний термін поінформувати Національну раду про виконання цього рішення.

11.Затвердити проект Розмірів штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

Направити проект у Кабінет Міністрів України для погодження. Після погодження з Кабінетом Міністрів України це рішення направлятиметься у Міністерстві юстиції України. Відповідно до Проекту для одиниці виміру розмірів штрафу пропонується застосовувати показник мінімальної заробітної плати. Для загальнонаціональних каналів суми штрафів пропонується закріпити в межах 100 - 400 мін. заробітних плат, в залежності від групи порушення (див. прикріплений документ).

12.Доповнити План діяльності з підготовки регуляторних актів Національної ради на 2012 рік наступним документом:

  • Порядок розроблення (надання) висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення.

Доповідав: В. Манжосов

13.Констатувати факти порушень та долучити до судової справи матеріали позапланової перевірки ТОВ „Українська цифрова телемережа”, м. Київ (НР № 0478-п від 07.04.2008).

Зокрема, перевірка зафіксувала наступне: фактична кількість програм за ліцензію - 10, фактично - 9; без дозволу ретранслюється 7 програм; не ретранслюється 8 програм ліцензії яких анульовано (змін до ліцензії не внесено); фактична адреса та директор не відповідає умовам ліцензії.

Доповідала: О. Головатенко

14.Погодити Проект Закону України «Про загальнодержавну програму розвитку конкуренції в Україні на 2013-2023 роки», що надійшов від Антимонопольного Комітету України, повністю та без зауважень.

Доповідав: В. Манжосов

Джерело: офіційний веб-сайт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.