Advocacy

Прес-конференція Нацради щодо безліцензійної діяльності

25-10-2012

У середу, 24 жовтня 2012 року, в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася прес-конференція, присвячена питанням щодо незаконної діяльності окремих вітчизняних суб’єктів господарювання, які надають послуги платного телебачення.

Зокрема, у прес-конференції взяли участь:

  • голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов;
  • заступник голови Національної ради Лариса Мудрак;
  • начальник управління боротьби з кіберзлочинністю Міністерства внутрішніх справ України Максим Літвінов;
  • начальник відділу контролю за проведенням готівкого розрахунку Державної податкової служби України Павло Сидоров;
  • начальник оперативно-аналітичного управління податкової міліції Микола Рудь;
  • директор Телекомунікаційної палати України Костянтин Грицак;
  • президент Асоціації «Укртелемережа» Віктор Скрипник;
  • голова правління Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення Юрій Лабунський.

На заході Національною радо було повідомлено, що останнім часом до неї почали надходити звернення від компаній та окремих громадян, у яких повідомляється про випадки безліцензійної діяльності майже в усіх областях України.

У цих заявах, зокрема, зазначається, що чимало інтернет-провайдерів, використовуючи можливості мережі Інтернет, здійснюють діяльність надання послуг з перегляду телеканалів. Такі послуги надаються цими компаніями безкоштовно та позиціонуються як бонус до послуг Інтернет.

За словами президента телекомунікаційної компанії "Воля" Сергія Бойка 1,5 млн чоловік користуються послугами неліцензійних провайдерів платного телебачення, у той час як кількість абонентів легальних операторів складає 4,5 млн.

Нині виявлено чимало суб’єктів господарювання, які пропонують послугу доступу до пакетів телепрограм за допомогою IP-протоколу без укладання відповідних договорів із правовласниками та без отримання ліцензії провайдера програмної послуги.

За даними Національної ради, майже 80 компаній надають послуги провайдерів програмної послуги без відповідної ліцензії з використанням «нових технологій», зокрема IPTV. На думку учасників заходу, їхня діяльність перебуває поза межами чинного законодавства, а  реагувати на такі випадки мають насамперед правоохоронні та податкові органи. Але в свою чергу голова Нацради Володимир Манжосов заявив, що відомство буде займатися доопрацюванням законодавчої бази, після чого подібних лазівок у провайдерів не залишиться. Таким чином під час конференції Костянтин Грицак, Віктор Скрипник та Юрій Лабунський передали Національній раді перелік цих організацій. І після його вивчення Нацрада передасть дані правоохоронним органам для подальшого розслідування.