Advocacy

Моніторинг Індустріального Телевізійного Комітету за 14 жовтня 2013 року

14-10-2013

РЕЗЮМЕ

Сьогодні, 14 жовтня з’явився текст Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів.

Затверджено склад Робочої групи для розробки концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав, а також Консультативної групи щодо опрацювання спірних питань, які виникають між організаціями колективного управління, а також між цими організаціями й суб’єктами авторського права та (або) суміжних прав

1.Новий законопроект

Сьогодні, 14 жовтня 2013 року, з’явився текст Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів № 3396 від 10.10.2013р.

Ініціатори: Єфремов О.С., Олійник В.М.

Проектом встановлюються обмеження розміру виборчого фонду партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі - не може перевищувати дев’яноста тисяч розмірів мінімальних заробітних плат. Розмір виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному окрузі не може перевищувати чотирьох тисяч розмірів мінімальних заробітних плат.

Варто зазначити, що відповідно до Консолідованого звіту надходжень/витрат виборчого форду Партії регіонів на виборах народних депутатів України 2012 року, останньою на цих виборах було витрачено 217 млн грн, що перевищує обмеження, передбачені Проектом, удвічі.

Також, проектом пропонується заборонити на тому ж каналі мовлення в будь-якій формі коментувати чи оцінювати зміст передвиборної агітаційної програми, дії партії, кандидатів у депутати, має діяти впродовж 5 хвилин (на противагу 20-ти хвилинам згідно чинної редакції) до і після теле-, радіотрансляції передвиборної агітаційної теле-, радіопрограми партії, кандидата у депутати.

Допускається збільшення частки ефірного часу, присвяченого партіям, представленим в поточному скликанні Верховної Ради України, які є суб’єктами виборчого процесу, кандидатам у депутати – особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не більше як на 30 відсотків від середнього обсягу ефірного часу, присвяченого висвітленню фактів та подій, пов’язаних з виборчим процесом. До ефірного часу, відведеного партіям, представленим в поточному скликанні Верховної Ради України, які є суб’єктами виборчого процесу, зараховується час, відведений кандидату у депутати – особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, висунутому цією партією в загальнодержавному окрузі.

Пропонується заборонити під час виборчого процесу використання у комерційній та соціальній рекламі прізвищ чи зображень (портретів) кандидатів у депутати; назв чи символіки партій – суб’єктів виборчого процесу; повідомлень у будь-якій формі про підтримку суб’єктом виборчого процесу видовищних чи інших публічних заходів, а також привернення уваги до участі кандидатів у депутати у публічних видовищних заходах.

Запроваджується проведення у прямому ефірі передач у формі передвиборних дебатів чи дискусій за участю кандидатів у депутати, їх довірених осіб, партій – суб’єктів виборчого процесу, їх уповноважених осіб, та встановити порядок їх створення та поширення

Проектом встановлюється заборона припускати замовчування суспільно необхідної інформації та її перекручування, а також закріплюється обов’язок отримувати інформацію з двох або більше джерел, віддаючи перевагу першоджерелам.

Також пропонується скоротити час, у який забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, в тому числі щодо партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати, до останніх двох днів перед днем голосування, що буде узгоджуватися з європейськими принципами демократизму.

2.Затверджено склад Робочої групи для розробки концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав

Наказом Державної служби інтелектуальної власності України від 8 жовтня 2013 року №480-н затверджено склад робочої групи для розробки концептуальних засад розвитку системи збору та розподілу винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав.

До складу робочої групи, зокрема, увійшли:

-Коваль Ігор Валентинович

Керівник відділу зв’язків з державними органами та регуляторної діяльності Індустріального телевізійного комітету

-Корнієнко Марина Костянтинівна

Заступник директора юридичного департаменту Телеканалу СТБ

-Скрипник Марина Віталіївна

Заступник начальника юридичної служби ПрАТ «Телеканал «Інтер»

-Стройко Ірина Анатоліївна

Юрисконсульт ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія «1+1»

-Трикоз Ольга Михайлівна

Юрисконсульт ТОВ «ТРО «Мульті Медіа Сервіс»

3.Затверджено склад Консультативної групи щодо опрацювання спірних питань, які виникають між організаціями колективного управління, а також між цими організаціями й суб’єктами авторського права та (або) суміжних прав

Відповідно до наказу Державної служби інтелектуальної власності України від 8 жовтня 2013 року №479-н затверджено склад Консультативної групи щодо опрацювання спірних питань, які виникають між організаціями колективного управління, а також між цими організаціями й суб’єктами авторського права та (або) суміжних прав.