Advocacy

Моніторинг ІТК за 26 грудня 2013 року

26-12-2013

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Зареєстровано Проект Державного бюджету України на 2014 рік та ухвалено Постанову про особливості процедури розгляду і прийняття даного Проекту

Державна служба інтелектуальної власності України

Завершено реорганізацію Державного підприємства "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (УААСП) в Державну організацію "Українське агентство з авторських та суміжних прав" 

Верховна Рада України

 

Минулого тижня у Верховній раді України було зареєстровано Проект Закону про Державний бюджет України на 2014 рік № 3000 та ухвалено Проект Постанови про особливості процедури розгляду і прийняття проекту Закону України про Державний бюджет України на 2014 рік.

Звертаємо вашу увагу на наступні аспекти Проекту Державного бюджету на 2014 рік:

  1. Проектом не передбачено фінансування державної програми із забезпечення населення засобами приймання сигналів цифрового телерадіомовлення у стандарті DVB-T2. Раніше Держкомтелерадіо повідомляло, що для виконання цієї програми необхідно приблизно 300 млн. грн.
  2. Відсутня стаття оплати послуг Концерну РРТ, «Укртелекому» та провайдера цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд» з трансляції передач державних мовників. Прогнозований обсяг таких витрат – 171 млн. грн. На даний момент заборгованість держави з оплати таких послуг у поточному році складає 60 млн. грн.
  3. Фінансування Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі буде здійснюватись в межах бюджетної програми 1701010 «Керівництво та управління у сфері телебачення і радіомовлення» (загальний обсяг даної програми – 18 млн. грн.). Точна сума стане відомою після підготування Проекту до розгляду у парламенті.

Відповідно до ухваленої вищезазначеною Постановою процедури розгляду і прийняття Держаного бюджету на 2014 рік, правки до Проекту будуть прийматись Комітетом ВРУ з питань бюджету до 8 січня 2014 року включно, після чого його буде винесено на розгляд та прийняття у цілому 16 січня 2014 року.

Завершено реорганізацію Державного підприємства "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (УААСП) в Державну організацію "Українське агентство з авторських та суміжних прав"

 

На виконання наказу Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) від 25 липня 2013 року № 392-н 13 грудня 2013 року завершено реорганізацію Державного підприємства "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (УААСП) в Державну організацію "Українське агентство з авторських та суміжних прав".

Зміна організаційно правової форми УААСП з підприємства на організацію отримало повну підтримку керівництва міжнародної організації CISAC, членом якої є УААСП. На сьогоднішній день УААСП має більше 90 чинних міжнародних договорів із закордонними організаціями колективного управління.

У процесі реорганізації УААСП працювало в штатному режимі, здійснюючи як збір роялті згідно з укладеними договорами, так і щомісячну виплату винагороди авторам УААСП.

Завдяки впровадженню європейської програми розподілу роялті "Cosis" значно збільшилися обсяги розподіленої винагороди в порівнянні з 2012 роком.

Відповідно до свого статуту УААСП є неприбутковою некомерційною організацією, створеною з метою управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, зокрема, такими категоріями майнових прав, як використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав (зокрема, використання такими шляхами: публічного виконання; запису, публічного сповіщення; публічної демонстрації; публічного показу; ретрансляції; відтворення творів). З-поміж напрямів діяльності УААСП також представництво законних інтересів суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав у державних та громадських органах і організаціях та здійснення окремих функцій на доручення Державної служби.