Advocacy

Моніторинг ІТК за 22 січня

22-01-2014

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Зареєстровано Проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян

Міністерство освіти і науки України

Рішення суду щодо скасування Наказу Міносвіти відносно порядку визначення уповноважених ОКУ

 

Нові законопроекти

Сьогодні, 22 січня 2014 року, у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян №4005 від 22.01.2014р.

Текст Законопроекту поки що відсутній.

 

Рішення суду щодо скасування Наказу Міносвіти відносно порядку визначення уповноважених ОКУ

Вчора, 21 січня 2014 року, Окружним адміністративним судом м. Києва було задоволено позов ВГО «Всеукраїнське агентство авторських прав» та ВГО «Всеукраїнське агентство з авторських та суміжних прав» до Міністерства освіти і науки України про визнання незаконним наказу № 1249 від 30.08.2013 «Про затвердження Порядку визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм». Номер судової справи: 826/16333/13-а.

Наразі текст судового рішення у Інтернет версії Єдиного державного реєстру судових рішень відсутній. Інформацію про подання апеляційної скарги та текст судового рішення буде надіслано вам при першій можливості.

Нагадуємо, що дія вищезазначеного документу була зупинена Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва про забезпечення адміністративного позову від 16 жовтня 2013 року.

Також зазначаємо, що попередній документ, який визначав порядок визначення уповноважених ОКУ – Наказ Міністерства освіти і науки України №1175 від 22 грудня 2008 року, також був скасований рішенням суду за позовом організацій колективного управління (текст рішення першої інстанції, текст рішення апеляційної інстанції, текст рішення по касаційній скарзі).