Advocacy

Моніторинг ІТК за 12 березня

13-03-2014

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Постанови про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України

Комітет з питань свободи слова та інформації

Відбулося засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

 

Новий законопроект

11 березня 2014 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Постанови про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України у відповідності з вимогами чинного законодавства № 4401 від 11.03.2014р.

Ініціатор: Томенко М.В., Кондратюк О.К., Баграєв М.Г., Геращенко І.В., Раупов Р.Б., Княжицький М.Л.

Проектом пропонується здійснити наступні дії:

1. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення забезпечити можливість загальнонаціональним телерадіоорганізаціям, які створюють телевізійні програми та передачі і розповсюджують їх без стягнення абонентської плати, мовлення у відкритому некодованому вигляді в загальнонаціональній мережіцифрового наземного телевізійного мовлення.

2. Генеральній прокуратурі України провести перевірку законності рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про видачу ТОВ «ЗЕОНБУД»ліцензій провайдера програмної послуги багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і, у разі виявлення порушень, вжити відповідних заходів прокурорського реагування, спрямованих на усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяли, притягнення осіб до передбаченої законом відповідальності.

3. Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, відповідно до ст. 21 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»,  передати Антимонопольному комітету України всі наявні відомості, які можуть свідчити про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, провайдером програмної послуги ТОВ «ЗЕОНБУД».

4. Рекомендувати Антимонопольному комітету України у разі виявлення випадків порушення законодавства про захист економічної конкуренції розглянути питання щодо усунення винною особою наслідків порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

5. Національній   комісії,   що  здійснює  державне  регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі НКРЗІ):

- провести перевірку зони покриття багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 ТОВ «ЗЕОНБУД» та поінформувати Верховну Раду України, чи складає відповідна зона покриття 95% населення України;

- невідкладно оприлюднити на офіційному веб-порталі НКРЗІ усі дозвільні документи на експлуатацію радіоелектронних засобів ТОВ «ЗЕОНБУД».

6. Вищезазначеним установам проінформувати до18 квітня 2014 року Верховну Раду України про вжиті заходи та їх результати.

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

Вчора, 12 березня 2014 року відбулося засідання Комітету з питань свободи слова та інформації, на якому були розглянуті наступні питання:

1. Про результати моніторингу щодо перешкоджання працівникам ЗМІ у виконанні службових обов’язків під час висвітлення «Євромайданів» у м. Києві.

Заслухано представників Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ щодо розслідування справ про порушення праві журналістів.

2. Проект Постанови про звільнення Курдіновича О.В. з посади Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України (реєстр. № 4379 від 06.03.2014р., внесений Кабінетом Міністрів України).

За повідомленням Голови Комітету, Проект Постанови зареєстровано в результаті поданням Головую Держкомтелерадіо Курдіновичем О.В. заяви про звільнення за власним бажанням

Члени Комітету одноголосно підтримали рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти Проект постанови за основу та у цілому.

3. Проект Постанови про тимчасове призупинення трансляції та ретрансляції деяких телерадіопрограм (реєстр. № 4200 від 22.02.2014р., внесений народними депутатами України І.Мірошниченком, І.Швайкою, А.Тягнибоком, А.Мохником та інш.)

Проект Постанови не розглядався через відсутність доповідача (І.Мірошниченко)

4. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (щодо уточнення порядку формування складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення), (реєстр. № 4282 від 26.02.2014р., внесений народним депутатом України М.Княжицьким)

Рішення щодо Проекту Постанови не прийнято. Проект рішення щодо підтримки Проекту Постанови не набрав достатньої кількості голосів («За» - 1 голос, всі інші присутні члени Комітету утримались)

5. Проект Постанови про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України у відповідності з вимогами чинного законодавства № 4401 від 11.03.2014р.

Члени Комітету одноголосно підтримали рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти Проект постанови за основу та у цілому з урахуванням низки зауважень щодо звернення в тексті Постанови до Антимонопольного Комітету України щодо монопольного становища ТОВ «Зеонбуд» як оператора телекомунікацій, а не провайдерав програмної послуги.