Advocacy

Моніторинг ІТК за 21 березня

21-03-2014

У цьому випуску:

Євроінтеграція

Відбулося підписання політичної частини Угоди про асоціацію ЄС-Україна

Комітет з питань свободи слова та інформації

26 березня відбудеться чергове засідання Комітету

 

Відбулося підписання політичної частини Угоди про асоціацію ЄС-Україна

Сьогодні, 21 березня 2014 року, у Брюсселі відбулося підписання політичної частини Угоди про асоціацію ЄС-Україна.

Підписано преамбулу, статтю першу і розділи: перший, другий і сьомий.

У преамбулі ЄС визнає європейські прагнення України і підтримує її європейський вибір, зокрема її зобов'язання розвивати стійку демократію і ринкову економіку. Також у цій частині зазначено, що демократія, повага прав людини, основоположних свобод і верховенство права є головними елементами цієї Угоди.

Також йдеться і про повагу незалежності, суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України. Прописано і аспекти політичної асоціації та економічної інтеграції, боротьби з організованою злочинністю, лібералізацією візового режиму тощо.

У статті першій викладені цілі Угоди, відповідно до яких створюється "асоціація між Україною та ЄС" для поступового зближення в різних сферах на основі спільних цінностей.

Розділ перший присвячений загальним принципам, другий - політичному діалогу і реформ, політичній асоціації, співробітництву і конвергенції у сфері зовнішньої політики і політики безпеки, сьомий - інституційним, загальним та прикінцевим положенням.

З повним текстом Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським союзом і його державами-членами, з іншої сторони, ви можете ознайомитись з документу у додатку до даного повідомлення. 

 

Порядок денний Комітету з питань свободи слова та інформації

26 березня 2014 року

 

 

26 березня 2014 року на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації планується розглянути наступні питання:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо захисту інформаційного простору) № 2208а від 04.06.2013р.

Ініціатор: Олійник В.М.

Проектом пропонується доповнити статтю 2 Закону України «Про захист суспільної моралі» шляхом розширення переліку забороненої для виробництва та розповсюдження продукції, яка пропагує: війну, національну, релігійну ворожнечу, насильство, жорстокість, міс­тить заклики до захоплення державної влади, повалення або насильницької зміни конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, посягання на права і свободи людини, вчинення терористичних актів або інших кримінально кара­них діянь.

Оцінка – негативний.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов'язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації) №4329 від 28.02.2014р.

Ініціатори: Мірошниченко І.М., Мирний О.Б.

Проектом пропонується внести зміни до статті 46 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», включивши до переліку вихідних даних, які повинна повідомляти телерадіокомпанія:

- найменування, позивні, логотип або емблему;

- відомості про засновника (співзасновників), власника (співвласників) та осіб, які володіють істотною участю у юридичній особі: повне найменування, місцезнаходження, адреса головного офісу для юридичної особи; прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство для фізичних осіб. Цю інформація треба повідомляти на початку кожної години під час ефіру.

Також, до повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення додано нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо обов’язковості інформування під час ефіру про своїх засновників та власників.

Оцінка – негативний.

3. Про звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо неможливості здійснювати свої функції у зв’язку із небажанням активістами Майдану залишити приміщення Нацради.