Advocacy

Моніторинг ІТК за 25 березня

25-03-2014

 

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано законопроекти про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення; про внесення змін до деяких законів України, пов'язаних з діяльністю Уповноваженого ВРУ з прав людини у сфері захисту персональних даних; щодо трансфертного ціноутворення, а також проект Закону щодо реклами вина виноградного

Громадська рада при Комітеті з питань свободи слова та інформації

Відбулося засідання Громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформації

 

Новий законопроект

Сьогодні, 25 березня 2014 року, у Верховній Раді України було зареєстровано наступні законопроекти:

1. Проект Закону про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення України № 4541 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Княжицький М.Л.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України, пов'язаних з діяльністю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних № 4551 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Яценюк А.П. Кабінет Міністрів України

3. Проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу" (щодо реклами вина виноградного) № 4544 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Дмитрук М.І.

4. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення механізму трансфертного ціноутворення) № 4552 від 25.03.2014р.

Ініціатори: Барвіненко В.Д., Герега О.В., Зарубінський О.О., Зубко Г.Г.

Тексти законопроектів наразі відсутні.

 

Результати засідання Громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформації

Сьогодні, 25 березня 2014 року, відбулося засідання Громадської ради при Комітеті з питань свободи слова та інформації, на якому було вирішено не підтримувати наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо захисту інформаційного простору) № 2208а від 04.06.2013р.

Ініціатор: Олійник В.М.

 

Проектом пропонується доповнити статтю 2 Закону України «Про захист суспільної моралі» шляхом розширення переліку забороненої для виробництва та розповсюдження продукції, яка пропагує: війну, національну, релігійну ворожнечу, насильство, жорстокість, міс­тить заклики до захоплення державної влади, повалення або насильницької зміни конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, посягання на права і свободи людини, вчинення терористичних актів або інших кримінально кара­них діянь.

Оцінка – негативний.

 

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов'язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації) №4329 від 28.02.2014р.

Ініціатори: Мірошниченко І.М., Мирний О.Б.

 

Проектом пропонується внести зміни до статті 46 Закону України «Про телебачення та радіомовлення», включивши до переліку вихідних даних, які повинна повідомляти телерадіокомпанія:

- найменування, позивні, логотип або емблему;

- відомості про засновника (співзасновників), власника (співвласників) та осіб, які володіють істотною участю у юридичній особі: повне найменування, місцезнаходження, адреса головного офісу для юридичної особи; прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство для фізичних осіб. Цю інформація треба повідомляти на початку кожної години під час ефіру.

Також, до повноважень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення додано нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо обов’язковості інформування під час ефіру про своїх засновників та власників.

Оцінка – негативний.

Нагадуємо, що вказані законопроекти планується розглянути на завтрашньому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформації.