Advocacy

Моніторинг діяльності Нацради за 25 березня

25-03-2014


У цьому випуску:

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

27 березня відбудеться попереднє засідання Окружного адміністративного суду міста Києва з  розгляду позову Національної ради  України з питань телебачення і радіомовлення до дистриб’ютора російських каналів ТОВ «Торсат».

Заборона ретрансляції російських телеканалів

Київський окружний адміністративний суд призупинив ретрансляцію російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради

 

Судовий розгляд позову Національної ради щодо ретрансляції російських каналів

27 березня о 10:30 відбудеться попереднє засідання Окружного адміністративного суду міста Києва з  розгляду позову Національної ради  України з питань телебачення і радіомовлення до дистриб’ютора російських каналів ТОВ «Торсат».

У своїй позовній заяві Національна рада просить визнати такими, що не відповідають законам України та Європейській конвенції про транскордонне телебачення,  іноземні програми – «Первый канал. Всемирная сеть» (ОАО «Первый канал»), «РТР-Планета», «Российский Информационный Канал «Россия-24» (ВГТРК «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания»), «НТВ-Мир» (ОАО «Телекомпания НТВ»).

Також регуляторний орган просить суд ухвалити рішення про тимчасову заборону ретрансляції програм зазначених російських мовників у багатоканальних мережах на території України.

За повідомленням Національної ради станом на 25 березня 2014 року 443 провайдери програмної послуги із 703  проліцензованих  Національною радою припинили трансляцію зазначених російських телеканалів.

 

Київський окружний адміністративний суд призупинив ретрансляцію російських телеканалів

За повідомленням заступника секретаря РНБО Вікторії Сюмар, сьогодні Київський окружний адміністративний суд виніс ухвалу, «відповідно до якої має бути призупинена трансляція російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з питань телебачення та радіомовлення до компанії, яка є основним транслятором цих каналів».

Вона уточнила що йдеться про російський Перший канал, РТР, НТВ і Росія 24.

Інформації про те, в межах якого позову була винесена дана ухвала, наразі немає.