Advocacy

Моніторинг діяльності Нацради за 26 березня

26-03-2014


У цьому випуску:

Заборона ретрансляції російських телеканалів

Відбувся брифінг Національної ради щодо призупинення ретрансляції російських телеканалів на території України

 

Брифінг Національної ради щодо призупинення ретрансляції російських телеканалів на території України

26 березня 2014 року відбувся брифінг Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо призупинення ретрансляції російських телеканалів на території України.

На брифінгу було повідомлено про ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва, винесену 25 березня, щодо тимчасового – до вирішення справи по суті – припинення трансляції чотирьох російських каналів у багатоканальних мережах на території України.

Ухвала підлягає негайному виконанню, оскарження ухвали не зупиняє її виконання та не перешкоджає розгляду справи.

Таким чином, провайдери програмної послуги зобов’язані вимкнути «Первый канал. Всемирная сеть» (ОАО «Первый канал»), «РТР-Планета», «Российский Информационный Канал «Россия-24» (ВГТРК «Всероссийская государственная телевизионная и радиовещательная компания»), «НТВ-Мир» (ОАО «Телекомпания НТВ»).

За повідомленням членів Національної ради, такі заходи сприятимуть зменшенню аудиторії глядачів, що переглядають дані канали в середньому на три чверті.

Нагадаємо, що дана ухвала була винесена в межах позову Національної ради від 17 березня 2014 року до Окружного адміністративного суду міста Києва проти компанії «Торсат» про визнання такими, що не відповідають законам України та Європейській конвенції про транскордонне телебачення чотирьох російських телеканалів. 23 березня Національна рада подала доповнення до позову за підписом чотирьох членів Національної ради (Володимира Манжосова, Лариси Мудрак, Миколи Фартушного і Любові Бакаленко), з розширеним обґрунтуванням позову.