Advocacy

Моніторинг ІТК за 26 березня

26-03-2014


У цьому випуску:

Нові законопроекти

З’явилися тексти законопроектів, про які повідомлялося 25 березня

Антимонопольний комітет України

Прийнято Постанову про звільнення Цушка В.П. з посади Голови Антимонопольного комітету України

 

Нові законопроекти

Сьогодні, 26 березня 2014 року, з’явилися тексти наступних законопроектів:

1. Проект Закону про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення України № 4541 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Княжицький М.Л.

Проектом пропонується встановити, що ліцензії на мовлення, видані ПрАТ «Телеканал «Інтер», включаючи його правопопередників (юридичні особи, правонаступником яких він є), є нікчемними через наявність у складі засновників іноземної юридичної особи (Акціонерне товариство закритого типу "Громадське Російське Телебачення" (ГРТ), м. Москва) та невідповідність їх вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

З моменту набрання чинності Законом про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення України мовлення ПрАТ «Телеканал «Інтер» на підставі нікчемних ліцензій на мовлення припиняється.

Також пропонується доручити Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення впродовж одного місяця з дати набрання чинності Законом звернутись до адміністративного суду з позовом про втрату чинності ліцензій на мовлення, виданих ПрАТ «Телеканал «Інтер», включаючи його правопопередників. Строк звернення до суду з відповідним позовом починає обраховуватись з моменту набрання чинності цим Законом.

Передбачається, що на період до набрання судовим рішенням законної сили радіочастоти (смуги частот) і канали мовлення, що вказані у всіх ліцензіях на мовлення ПрАТ «Телеканал «Інтер» та додатках до них, включаючи канали мовлення багатоканальних телемереж, передаються Національній телекомпанії України для здійснення мовлення другого телевізійного каналу суспільного телебачення України.

Оцінка – негативний.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України, пов'язаних з діяльністю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних № 4551 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Яценюк А.П. Кабінет Міністрів України

Проектом пропонується внести зміни до низки законів в частині, що стосується захисту персональних даних. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України «Про захист персональних даних», закріпивши поняття «згода суб’єкта персональних даних» - добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі,
що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

3. Проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про рекламу" (щодо реклами вина виноградного) № 4544 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Дмитрук М.І.

Проектом пропонується дозволити рекламу вин виноградних натуральних згідно коду УКТ ЗЕД 2204 (крім вин натуральних з доданням спирту та міцних (кріплених) на радіо та телебаченні з 6 до 23 години.

4. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення механізму трансфертного ціноутворення) № 4552 від 25.03.2014р.

Ініціатори: Барвіненко В.Д., Герега О.В., Зарубінський О.О., Зубко Г.Г.

Проектом передбачено уточнення порядку визначення звичайної ціни, а також уточнення норм, які відносять операції суб’єктів господарювання до контрольованих операцій. Закріплено випадки, у яких не застосовуються штрафні санкції.

Відповідно до проекту моніторинг цін у контрольованих операціях здійснюється шляхом аналізу інформації, одержаної в процесі податкового контролю, у тому числі шляхом аналізу документації про контрольовані операції, поданої платником податків відповідно до пункту 39.4.7 статті 39 Податкового кодексу.

Підставами для перевірки контрольованих операцій, відповідно до законопроекту, є:

а) встановлення відхилення цін контрольованої операції від рівня звичайних (ринкових) цін у порядку, передбаченому підпунктом 39.5.1 пункту 39.5 статті 39 Податкового кодексу;

б) неподання платником податків або подання з порушенням вимог пункту 39.4 статті 39 цього Кодексу звіту про контрольовані операції та/або обов'язкової документації або у разі встановлення порушень під час моніторингу такого звіту або документації відповідно до вимог пункту 39.4 і підпункту 39.5.1 пункту 39.5 статті 39 Податкового кодексу.

Пропонується виключити норму, відповідно до якої проведення перевірки контрольованих операцій не перешкоджає проведенню перевірок, визначених статтею 75 цього Кодексу.

Тривалість перевірки контрольованих операцій не повинна перевищувати 30 робочих днів (замість 6 місяців).

Оцінка – позитивний.

 

Прийнято Постанову про звільнення Цушка В.П. з посади Голови Антимонопольного комітету України

Сьогодні, 26 березня 2014 року, на засіданні Верховної Ради України було прийнято проект Постанови про звільнення Цушка В.П. з посади Голови Антимонопольного комітету України № 4349 від 04.03.2014р.