Advocacy

Моніторинг ІТК за 31 березня

31-03-2014

  

У цьому випуску:

Зміни до законодавства

Президент України підписав Проект Закону про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, яким передбачено підвищення ставки збору за користування радіочастотним ресурсом у 2 рази

Верховна Рада України

Порядок денний пленарного засідання ВРУ на 1 квітня 2014 року

 

Прийняті законопроекти

Сьогодні, 31 березня 2014 року Президент України підписав прийнятий минулого тижня Проект Закону про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні №4576 від 27.03.2014р.

Фінальний текст прийнятого Закону (з урахуванням правок, внесених з голосу підчас розгляду Проекту на пленарному засіданні) наразі недоступний (згодом доступ до нього можна буде отримати за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/go/1166-VII). Інформацію про оприлюднення буде повідомлено одразу після виходу відповідного примірника газети «Голос України» або «Урядовий кур’єр».

Нагадуємо, що редакцією проекту, зареєстрованою 27 березня 2014 року, пропонувалося:

 1. Збільшити ставки податків і зборів, зокрема:
  1. a.     Збір на користування радіочастотним ресурсом збільшується – у 2 рази (з набранням чинності такими змінами 1 квітня 2014 року);
  2. Встановити, що ставка податку на прибуток підприємств становить 18%, ставка ПДВ – 20%. Заплановане поступове щорічне зменшення ставок цих податків скасовується;
  3. Низки акцизних податків на тютюнові вироби, алкогольні напої, спирт, нафтопродукти, імпорт транспортних засобів, плати за користування надрами
  4. Зафіксувати розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму (для працездатних осіб) протягом усього 2014 року на рівні 1218 грн.
  5. Встановити, що операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі мають обкладатись збором на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5% від суми операції.
  6. Розширити перелік ставок податку з доходів фізичних осіб (крім існуючих розмірів ставок на рівні 15% та 17%, пропонується передбачити розміри ставок на рівні 20%, 25% та 30%), що буде застосовуватись при оподаткуванні пасивних доходів.
  7. Встановити, що дохід у вигляді дивідендів, процентів (крім процентів у сумі, що не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи =20 706 грн) від розміщення банківських депозитів підлягає оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб.
  8. Скасувати грошові виплати державним службовцям, суддям, працівниками прокуратури та силових структур, що передбачались у разі їх відставки або виходу на пенсію, скасувати ряд соціальних пільг.

 

Порядок денний пленарного засідання ВРУ на 1 квітня 2014 року

Відповідно до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України на 1 квітня 2014 року, завтра парламентом будуть розглядатись наступні питання:

 

 1. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) №2664 від 01.04.2014.

Ініціатор: н.д. Князевич Р.П.

Проект буде розглядатись у другому читанні.

 

Проектом пропонується внести до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» зміни, аналогічні по суті до тих, що бути внесені до законодавства про вибори Президента України Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу)» від 13.03.2014р. № 879-VII, зокрема щодо уточнення приписів закону відносно форм передвиборчої агітації; порядку використання електронних засобів масової інформації; порядку виготовлення і розміщення друкованих інформаційних та агітаційних матеріалів; обмежень щодо ведення передвиборчої агітації.