Advocacy

Моніторинг ІТК за 1 квітня

01-04-2014

 

У цьому випуску:

Зміни до законодавства

Опубліковано Проект Закону про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні, яким передбачено підвищення ставки збору за користування радіочастотним ресурсом у 2 рази

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання ВРУ на 1 квітня 2014 року

 

Прийняті законопроекти

Вчора, 31 березня 2014 року, у вечірньому випуску газети «Голос України» було опубліковано прийнятий минулого тижня Проект Закону про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні №4576 від 27.03.2014р.

Текст прийнятого Закону можна переглянути за посиланням: http://zakon.rada.gov.ua/go/1166-VII).

Текстом Закону вносяться наступні зміни:

 1. Збільшити ставки податків і зборів, зокрема:
  1. a.     Збір на користування радіочастотним ресурсом збільшується – у 2 рази (з набранням чинності такими змінами 1 квітня 2014 року). Порівняльна таблиця цих змін – у додатку.
  2. Основна ставка податку на прибуток становить 18% (3 попередній редакції – 16%). Ставка податку на прибуток підприємств становить 18%, ставка ПДВ – 20%. Заплановане поступове щорічне зменшення ставок цих податків скасовується;
  3. Низки акцизних податків на тютюнові вироби, алкогольні напої, спирт, нафтопродукти, імпорт транспортних засобів, плати за користування надрами
  4. Розмір мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму (для працездатних осіб) протягом усього 2014 року зафіксовано на рівні 1218 грн.
  5. Операції з купівлі іноземної валюти в безготівковій та/або готівковій формі мають обкладатись збором на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5% від суми операції.
  6. Встановлюється прогресивна шкала оподаткування для наступних пасивних доходів (від 15% до 25% залежно від обсягу отриманих протягом податкового року пасивних доходів), крім процентів у сумі, що не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (у 2014 році – 20 706 грн), встановлених законом на 1 січня звітного податкового року:
   1. Суми  доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику та на боргові зобов'язання Національного банку України (пп.165.1.2 ПКУ)
   2. Доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. (пп.165.1.41 ПКУ)
   3. Дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою - резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, що таке нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента, та в результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів (пп. 165.1.18 ПКУ).
   4. Виграші та призи у державних грошових лотереях.
   5. Скасовуються грошові виплати державним службовцям, суддям, працівниками прокуратури та силових структур, що передбачались у разі їх відставки або виходу на пенсію, скасувати ряд соціальних пільг.

 

Результат пленарного засідання ВРУ 1 квітня 2014 року

Сьогодні, 1 квітня 2014 року Верховною Радою України на пленарному засіданні було розглянуто:

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) №2664 від 01.04.2014.

Ініціатор: н.д. Князевич Р.П.

За результатами розгляду у другому читанні проект було відхилено та знято з розгляду (законопроект не набрав голосів для прийняття («ЗА» - 208). Після голосування Голова ВРУ О. Турчинов заявив, що наступне пленарне засідання 8 квітня розпочнеться з розгляду саме цього законопроекту, до цього моменту проект буде узгоджуватись профільним комітетом.

 

Проектом пропонується внести до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» зміни, аналогічні по суті до тих, що бути внесені до законодавства про вибори Президента України Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу)» від 13.03.2014р. № 879-VII, зокрема щодо уточнення приписів закону відносно форм передвиборчої агітації; порядку використання електронних засобів масової інформації; порядку виготовлення і розміщення друкованих інформаційних та агітаційних матеріалів; обмежень щодо ведення передвиборчої агітації.