Advocacy

Моніторинг ІТК за 7 квітня

08-04-2014

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Порядок денний пленарного засідання ВРУ на 8 квітня 2014 року

 

Порядок денний пленарного засідання ВРУ на 8 квітня 2014 року

Відповідно до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України на 8 квітня 2014 року, у вівторок планується розглянути наступні питання:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України, пов'язаних з діяльністю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних № 4551 від 25.03.2014р. – для включення до порядку денного сесії.

Ініціатор: Яценюк А.П. Кабінет Міністрів України

Проектом пропонується внести зміни до низки законів в частині, що стосується захисту персональних даних. Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України «Про захист персональних даних», закріпивши поняття «згода суб’єкта персональних даних» - добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) №2664 від 01.04.2014р. - для прийняття рішень з обговорених питань.

Ініціатор: Князевич Р.П.

За результатами розгляду у другому читанні проект було відхилено та знято з розгляду (законопроект не набрав голосів для прийняття («ЗА» - 208). Після голосування Голова ВРУ О. Турчинов заявив, що наступне пленарне засідання 8 квітня розпочнеться з розгляду саме цього законопроекту, до цього моменту проект буде узгоджуватись профільним комітетом.

Проектом пропонується внести до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» зміни, аналогічні по суті до тих, що бути внесені до законодавства про вибори Президента України Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу)» від 13.03.2014р. № 879-VII, зокрема щодо уточнення приписів закону відносно форм передвиборчої агітації; порядку використання електронних засобів масової інформації; порядку виготовлення і розміщення друкованих інформаційних та агітаційних матеріалів; обмежень щодо ведення передвиборчої агітації.

Водночас, до порядку денного пленарного засідання не включено проект Постанови про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України у відповідності з вимогами чинного законодавства № 4401 від 11.03.2014р., який планувалося розглянути 8 квітня відповідно до розкладу засідань Верховної Ради України на 8-11 квітня, узгодженого Погоджувальною радою депутатських фракцій (груп).

Проектом пропонується здійснити наступні дії:

1. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення забезпечити можливість загальнонаціональним телерадіоорганізаціям, які створюють телевізійні програми та передачі і розповсюджують їх без стягнення абонентської плати, мовлення у відкритому некодованому вигляді в загальнонаціональній мережіцифрового наземного телевізійного мовлення.

2. Генеральній прокуратурі України провести перевірку законності рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про видачу ТОВ «ЗЕОНБУД» ліцензій провайдера програмної послуги багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і, у разі виявлення порушень, вжити відповідних заходів прокурорського реагування, спрямованих на усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяли, притягнення осіб до передбаченої законом відповідальності.

3. Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, відповідно до ст. 21 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»,  передати Антимонопольному комітету України всі наявні відомості, які можуть свідчити про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, провайдером програмної послуги ТОВ «ЗЕОНБУД».

4. Рекомендувати Антимонопольному комітету України у разі виявлення випадків порушення законодавства про захист економічної конкуренції розглянути питання щодо усунення винною особою наслідків порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

5. Національній   комісії,   що  здійснює  державне  регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі НКРЗІ):

- провести перевірку зони покриття багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 ТОВ «ЗЕОНБУД» та поінформувати Верховну Раду України, чи складає відповідна зона покриття 95% населення України;

- невідкладно оприлюднити на офіційному веб-порталі НКРЗІ усі дозвільні документи на експлуатацію радіоелектронних засобів ТОВ «ЗЕОНБУД».

6. Вищезазначеним установам проінформувати до18 квітня 2014 року Верховну Раду України про вжиті заходи та їх результати.