Advocacy

Моніторинг діяльності Нацради за 15 травня

16-05-2014

У цьому випуску:

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Відбувся брифінг Національної ради

 

Брифінг Національної ради

15 травня 2014 року у Національній Раді відбувся брифінг, на якому було висвітлено низку питань:

1. Щодо дотримання телерадіоорганізаціями порядку мовлення під час виборчої кампанії Президента було повідомлено про виявлення ознак порушень під час проведення передвиборчої кампанії, серед яких використання зображення державного прапору, включення матеріалів агітації до інформаційних програм та інш.

Також, у Національній раді сьогодні відбулося чергове засідання робочої групи з питань дотримання телерадіоорганізаціями виборчого законодавства. На ньому розглядалися результати моніторингів електронних засобів масової інформації у період з 5 по 11 травня цього року.

Зокрема,  було виявлено такі ознаки порушень:

- демонстрація прізвища, імені, по батькові замовника політичної реклами у формі текстового повідомлення, яке займає менше ніж 15% площі екрана –  повторно зафіксовано в ефірі однієї з компаній, тестове повідомлення  становило лише 5%;

- ненадання супровідної інформації при оприлюдненні даних соціологічних досліджень щодо виборів Президента України – 4 телерадіокомпанії;

- трансляція сюжетів про відвідини кандидатами військових частин – 1 телерадіокомпанія;

- незбалансоване висвітлення виборчого процесу в інформаційних передачах – 2 компанії.

2. Відносно перебігу розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва позову Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до дистриб’ютора російських каналів ТОВ «Торсат». Сьогодні відбулося чергове засідання суду, на якому було заявлено клопотання про відвід судді. Суд у задоволенні клопотання відмовив. Судом також було відмовлено у задоволенні клопотання про скасування ухвали про забезпечення позову.

3. Національна рада повідомила про підтримку ініціативи групи каналів «1+1 медіа» щодо наповнення ефіру вітчизняних телекомпаній (вилучення російських серіалів пропагандистської тематики) та пропозицію обговорити між мовниками суспільний договір з даного питання.

4. Було повідомлено про тривання роботи над реалізацією проекту впровадження національної системи позначок телевізійної продукції для захисту дітей від потенційно шкідливого контенту. Розпочато тестування інтернет-сайту, на якому кодувальники мають можливість використати єдиний інструмент для кодування продукції та для визначення ризиків, які потенційно можуть шкодити дітям. Станом на сьогодні Національна рада повідомляє про готовність почати тестування пілотного проекту впровадження системи позначок телевізійної продукції.