Прес-центр

ВРК і ІТК провели зустріч з рекламодавцями «Розміщення реклами на «піратських» ресурсах: проблема та вирішення»

22-05-2014

20 травня 2014 року Всеукраїнська рекламна коаліція (ВРК) та Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК) організували круглий стіл на тему розміщення реклами на сайтах з неліцензійним контентом. Це була перша в Україні зустріч рекламодавців, агентств, дослідників і правовласників на цю тему.

Українська Антипіратська Асоціація (УАПА), що представляє в Україні інтереси голлівудських кінокомпаній, показала, що навіть великі міжнародні рекламодавці в Україні розміщуються на сайтах з неліцензійним контентом. На думку УАПА технології та сервіси з ідентифікації і фільтрації піратського контенту доступні і повинні бути прийняті учасниками ринку Інтернет-реклами. Так само, як провідні бренди не рекламуються на порносайтах або сайтах, що пропагують насильство, вони повинні вжити заходів, щоб їх реклами не було на «піратських» сайтах. За словами голови УАПА Володимира Ілінга: «Необхідно спільно визначити групу сайтів-порушників і проти них вживати дії. А потім просити рекламодавців якомога менше витрачати на рекламу на цих ресурсах».

Ігор Коваль, старший юрисконсульт ІТК, підготував огляд світового досвіду і резюмував: «Гравці українського ринку реклами в Інтернеті повинні прийняти саморегулюючі механізми, визначити сайти з неліцензійним контентом і припинити на них розміщувати рекламу». Альтернативний механізм, на думку Ігоря Коваля, ‒ договірне саморегулювання. Виходячи зі світової практики, договори про розміщення реклами в мережі Інтернет повинні містити такі пункти: 1) реклама не повинна розміщуватися на сайтах, основною метою яких є поширення або створення умов для поширення нелегального контенту; 2) розміщення реклами на таких сайтах оплаті не підлягає. Це метод, завдяки якому ринок може почати боротися з піратством у мережі Інтернет прямо зараз.

Представники контент-партнерства «Чисте небо» ‒ директор з розвитку StarLightMedia Ірина Андрющенко та керівник управління з продажу Інтернет-реклами в сейлз-хаусі «1+1» Марина Колесникова ‒ показали, що альтернатива «піратському» відеоінвентарю у вигляді легального контента є, і вона здатна задовольнити попит на охватні рекламні кампанії. Крім того, «Ініціатива «Чисте небо» допоможе рекламодавцям і учасникам ринку ідентифікувати майданчики, що розміщують тільки легальний контент і майданчики-порушники, для чого надасть рекламодавцям крім «білого» списку сайтів, які містять тільки легальний контент і «чорний» список, - тобто майданчики, на яких правовласники, знаходять найбільшу кількість контенту, що належить нам, і взятого без якої-небудь нашої згоди. Сподіваємося, він стане орієнтиром для планування реклами в українському Інтернеті. Також найближчим часом легальний плеєр учасників «Чистого неба» почне маркуватися візуально ‒ знаком ініціативи. Так що рекламодавцям буде легко визначити, де міститься ліцензійний контент», ‒ повідомила Ірина Андрющенко. Марина Колесникова звернула увагу учасників круглого столу на те, що «Одні компанії вкладають в контент мільйони і при цьому змушені дивитися, як на ньому заробляють сайти, які не мають до нього ніякого відношення і яким правовласники не давали дозволу на його використання. Така недобросовісна конкуренція заважає розвиватися ринку, настільки затребуваному рекламодавцями». 

Антон Копитов, СЕО GroupM в Україні, Білорусі та Молдови: на прикладі проведених кампаній для P&G, GSK, IDS та інших великих гравців в онлайн відео підтверджує, що вже сьогодні в Україні досить легального інвентарю для виконання завдань високо-охватних кампаній. Антон підкреслив, що: «Рекламодавці повинні чітко комунікувати агентствам свою позицію з приводу розміщення на «піратських» ресурсах і зафіксувати цю позицію контрактними зобов'язаннями. Також на стадії затвердження вимагати від агентств звірки медіапланів з «чорним» списком сайтів, що надаються ініціативою «Чисте Небо», а після завершення кампанії вимагати надання даних незалежних моніторингових систем про розміщення реклами на майданчиках».

Анна Добривечір, заступник керуючого директора компанії TNS Україна повідомила, що дані з відеореклами на сайтах, зазначених в офіційному листі правовласників, які розміщують нелегальний контент, дослідницькою компанією TNS Україна не надаються. Однак необхідно на індустріальному рівні виробити рішення цього питання, яке встановить галузевий стандарт в цій сфері та яке дослідники зможуть взяти в роботу.

На зустрічі прозвучав заклик створити Інтернет-комітет. Відбулася дискусія учасників зустрічі на цю актуальну тему і модератор зустрічі - виконавчий директор ВРК Максим Лазебник ‒ підбив підсумок: «Все говорить про те, що сьогодні українському Інтернет-ринку необхідно єдине індустріальне рішення , яке повинні виробити три сторони: онлайн-майданчики, агентства і клієнти. Головне ‒ те, що діалог з рекламодавцем на цю тему розпочався». Найближчі кроки, які запланували організатори в цьому напрямку ‒ ряд профільних зустрічей по підпроблемам з виробленням конкретного плану дій.

Зустріч «Розміщення реклами на «піратських» ресурсах: проблема та вирішення» відбулася 20 травня 2014 року в офісі ІТК.

____________________________

Додаткова інформація: Iryna.dokuchaeva@itk.ua  (Ірина Докучаєва тел.: +380 97 738 46 38).

Індустріальний Телевізійний Комітет (ІТК) ‒ це фахове об’єднання провідних телеканалів та медійних агенцій, що представляє інтереси телевізійної галузі України. Основною метою ІТК є сприяння розвитку телевізійної галузі в Україні. В ІТК представлені: основні 4 телевізійні групи (Inter Media Group, «Медіа Група Україна», «1+1 медіа», StarLightMedia) та 5 канал, 4 основні медійні групи (Publicis Groupe Media, Omnicom Media Group, ADV Group Ukraine, GroupM) та агенція Media Arts Group Ukraine.

Детальніше про ІТК http://www.itk.ua/

 

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рекламна коаліція» (ВРК) ‒ це найбільше громадське об'єднання на рекламно-комунікаційному ринку України. ВРК представляє інтереси понад 130 компаній і профільних асоціацій, які професійно працюють у сфері реклами та мас-медіа. ВРК була заснована в 1997 році з метою розвитку рекламно-комунікаційної галузі в Україні.

Детальніше про ВРК http://vrk.org.ua/