Advocacy

Моніторинг ІТК за 30 травня

30-05-2014

У цьому випуску:

Нові законопроекти

З’явився текст законопроекту щодо призупинення на час АТО розважальних заходів, концертів на всій території України, а також трансляції розважальних телерадіопередач

Набрали чинності

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних»

Комітет з питань свободи слова та інформації

4 червня відбудеться засідання Комітету з питань свободи слова та інформації

 

Нові законопроекти

З’явився текст проекту Закону про призупинення на час АТО розважальних заходів, концертів на всій території України, а також трансляції розважальних телерадіопередач №4956 від 29.05.2014.

Ініціатор: Купчак В.Р.

Проектом пропонується на час проведення антитерористичної операції призупинити розважальні заходи, концерти на всій території України, а також трансляції розважальних телерадіопередач.

Оцінка – негативний.

 

Набрали чинності

Сьогодні, 30 травня 2014 року, набрав чинності Закон України № 1262-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних».

Законом вносяться зміни до низки законів в частині, що стосується захисту персональних даних. Зокрема, у Законі України «Про захист персональних даних» закріплено поняття «згода суб’єкта персональних даних» - добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

Голос України від 29.05.2014 № 102

Урядовий кур'єр від 30.05.2014 №96

 

Порядок денний Комітету з питань свободи слова та інформації

4 червня 2014 року

 

4 червня 2014 року відбудеться засідання Комітету з питань свободи слова та інформації, на якому планується розглянути наступні питання:

1. Проект Закону про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення України № 4541 від 25.03.2014р.

Ініціатор: Княжицький М.Л.

Проектом пропонується встановити, що ліцензії на мовлення, видані ПрАТ «Телеканал «Інтер», включаючи його правопопередників (юридичні особи, правонаступником яких він є), є нікчемними через наявність у складі засновників іноземної юридичної особи (Акціонерне товариство закритого типу «Громадське Російське Телебачення» (ГРТ), м. Москва) та невідповідність їх вимогам Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

З моменту набрання чинності Законом про створення організаційно-технічної бази та вивільнення додаткових каналів мовлення для запровадження другого телевізійного каналу суспільного телебачення України мовлення ПрАТ «Телеканал «Інтер» на підставі нікчемних ліцензій на мовлення припиняється.

Також пропонується доручити Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення впродовж одного місяця з дати набрання чинності Законом звернутись до адміністративного суду з позовом про втрату чинності ліцензій на мовлення, виданих ПрАТ «Телеканал «Інтер», включаючи його правопопередників. Строк звернення до суду з відповідним позовом починає обраховуватись з моменту набрання чинності цим Законом.

Передбачається, що на період до набрання судовим рішенням законної сили радіочастоти (смуги частот) і канали мовлення, що вказані у всіх ліцензіях на мовлення ПрАТ «Телеканал «Інтер» та додатках до них, включаючи канали мовлення багатоканальних телемереж, передаються Національній телекомпанії України для здійснення мовлення другого телевізійного каналу суспільного телебачення України.

Оцінка – негативний.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо права споживачів на фото- і відеозйомку у місцях продажу товарів) №3698 від 27.11.2013р.

Ініціатор: Фельдман О.Б.

Проектом серед іншого пропонується доповнити Закон України  «Про інформацію» положенням, відповідно до якого юридичній особі або фізичній особі-підприємцю заборонено обмежувати право споживача на фото - та відеозйомку товарів, які пропонуються для продажу, а  також процесу їх продажу, надання послуг та виконання робіт, зокрема шляхом віднесення відповідної інформації до конфіденційної.

Оцінка – позитивний.

3. Про висновок Комітету ВРУ з питань правової політики щодо проекту Постанови «Про заборону політичної реклами Митного союзу в Україні як такої, що носить антидержавний характер, суперечить Конституції України та законодавству України» (реєстр. № 2376 від 22.02.2013р., внесений народним депутатом України В.Яворівським) та відповідне доручення Голови Верховної Ради України О. Турчинова.