Advocacy

Моніторинг діяльності Нацради за 13 червня

13-06-2014

У цьому випуску:

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Оприлюднено Звіт про дотримання телерадіоорганізаціями визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчої кампанії Президента України 2014 року.

 

Звіт про дотримання законодавства про вибори

Національна Рада оприлюднила звіт про дотримання телерадіоорганізаціями визначеного законодавством порядку мовлення під час проведення виборчої кампанії Президента України 2014 року.

Під час моніторингу телерадіоорганізацій було виявлено такі основні факти недотримання виборчого законодавства в діяльності загальнонаціональних телеорганізацій:

  • використання зображення Державного прапора України в політичній рекламі;
  • демонстрація прізвища, імені, по батькові замовника політичної реклами у формі текстового повідомлення, яке займає менше ніж 15% площі екрана;
  • включення матеріалів передвиборної агітації до інформаційних передач;
  • ненадання супровідної інформації при оприлюдненні даних соціологічних досліджень щодо виборів Президента України;
  • трансляція за кошти державного бюджету передвиборної агітації, що може мати ознаки розпалювання насильства та міжетнічної ворожнечі;
  • ознаки упередженого і незбалансованого висвітлення виборчого процесу в інформаційних передачах.

Інформацію про незбалансованість висвітлення виборчих перегонів та надання переваги у висвітленні інформації про того чи іншого кандидата висвітлено у графічних додатках до Звіту.

За висновками Національної ради, опублікованими у Звіті характер порушень і майже повна відсутність скарг фізичних та юридичних осіб у зв’язку з діяльністю телерадіоорганізацій під час проведення передвиборної агітації засвідчує відсутність серйозних порушень, які могли б суттєво вплинути на результати виборів Президента України.

З повним текстом Звіту та додатками до нього ви можете ознайомитись за відповідним посиланням http://nrada.gov.ua/ua/zvitnainformacia/zvitprovybory/22447.html