Advocacy

Моніторинг ІТК за 18 травня 2015 року

21-05-2015

  

У цьому випуску:

Новий законопроект

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо заборони реклами пива та слабоалкогольних напоїв)

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України

Зміни до законодавства

Президент України підписав Закону України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки

 

Новий законопроект 

15 травня 2015 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо заборони реклами пива та слабоалкогольних напоїв) № 2859 від 15.05.2015р.

Ініціатори: Кривошея Г.Г., Сташук В.Ф., Ємець Л.О.

Проектом пропонується доповнити положення статті 22 Закону України «Про рекламу» у зв’язку з прийняттям закону №71-VІІІ від 28 грудня 2014 року про внесення змін до Податкового кодексу, прирівнявши вимоги до реклами пива та слабоалкогольних напоїв до вимог щодо реклами алкогольних напоїв.

Передбачається, що вказані зміни наберуть чинності з 1 липня 2015 року.

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

19-22 травня 2015 року

Проект (уточнений) складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного другої сесії

Четвер, 21 травня

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України № 1888 від 29.01.2015р.перше читання.

Ініціатор: Данченко О.І.

Проектом пропонується скасувати дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – РЕЗ та ВП) для суб’єктів господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР) для надання телекомунікаційних послуг та для розповсюдження телерадіопрограм. Передбачається, що загальні користувачі будуть користуватися РЧР на підставі ліцензії та присвоєнь радіочастот. При цьому, дозволи на експлуатацію РЕЗ та ВП, які видаються Генеральним штабом Збройних Сил України, залишатимуться тільки для спеціальних користувачів.

Проектом суттєво розширено повноваження НКРЗІ, зокрема на ведення переліків РЕЗ та ВП, користування РЧР для яких не буде потребувати присвоєнь радіочастот та оплати збору за користування РЧР.

Пропонується уточнити порядок здійснення державного нагляду за користуванням РЧР України, уточнено порядок здійснення радіочастотного моніторингу, розрахунку електромагнітної сумісності, присвоєння радіочастот у смугах радіочастот загального користування.

 

Президент України підписав Закону України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки 

15 травня 2015 року Президент України підписав Закон України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки (№2558).

Законом засуджується комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, забороняється пропаганда їх символіки та визначається порядок ліквідації їх символів.

Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного і тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму у творах мистецтва, створених до набрання чинності цим Законом.

Дана заборона також не поширюється на використання такої символіки у творах мистецтва, створених після вступу закону в силу, за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

У тексті прийнятого Закону залишається положення, відповідно до якого мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, у яких заперечується або виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні, злочинний характер націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, створюється позитивний образ осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працівників радянських органів державної безпеки, виправдовується діяльність радянських органів державної безпеки, встановлення радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.