Advocacy

Моніторинг ІТК за 3 червня 2015 року

04-06-2015

  

 

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо особливостей реклами алкогольних напоїв та пива)

Зміни до законодавства

4 червня набирає чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України"

 

 

Новий законопроект 

2 червня у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо особливостей реклами алкогольних напоїв та пива) №2859-1 від 02.06.2015р.

Ініціатори: Кондратюк Олена Костянтинівна, Колганова Олена Валеріївна, Княжицький Микола Леонідович, Абдуллін Олександр Рафкатович, Висоцький Сергій Віталійович, Червакова Ольга Валеріївна.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу», доповнивши положення ст.22 Закону частиною 10 наступного змісту: положення абзацу другого частини першої статті 5 цього Закону та частини другої, третьої, шостої, сьомої цієї статті (положення стосуються заборони спонсорства), за виключенням тих, які є аналогічними за змістом до положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення, не поширюються на рекламу та спонсорство на телебаченні і радіо продуктів, що відносяться до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 (пиво із солоду (солодове), рекламу знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються такі продукти.

 

Зміни до законодавства

4 червня набирає чинності Закон України про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України від 05.02.2015 № 159-VIII

Законом закріплюється поняття держава-агресор - держава, яка у будь-який спосіб окупувала частину території України або яка вчиняє агресію проти України, визнана Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом; органи держави-агресора; учасник фільму та інш. Уточнено поняття «фільм» (до фільмів відносяться також телевізійні серіали та їх окремі серії).

Забороняється розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, а також забороняється трансляція (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора - поширюється на розповсюдження та демонстрування будь-яких фільмів незалежно від країни походження, виробництва після 1 серпня 1991 року.

Заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди, передбачених попереднім реченням органів та дій, поширюється на фільми, вироблені після 1 січня 2014 року.

Забороняється трансляція телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України (для цілей застосування цієї норми використовуються визначення та критерії, встановлені Законом України «Про кінематографію»), а також трансляція аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Учасником аудіовізуального твору вважається фізична особа, яка брала участь у його створенні під власним ім’ям (псевдонімом) або як виконавець будь-якої ролі, виконавець музичного твору, що використовується в аудіовізуальному творі, автор сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер.

Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, складає, оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та забезпечує своєчасне оновлення Міністерство культури України на підставі звернень РНБО, СБУ та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Державне агентство України з питань кіно відмовляє у видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, заборонених цим Законом до розповсюдження і демонстрування.

Розповсюдження та/або демонстрування вищезазначених фільмів, серед іншого, тягне за собою застосування адміністративно-господарських санкцій у формі накладення штрафу. Порядок накладення штрафів затверджується Держкіно, яке також приймає рішення про накладення штрафу.

У разі виявлення Національною радою ознак порушення телерадіоорганізаціями законодавства про кінематографію щодо квоти демонстрування національних фільмів та щодо розповсюдження чи демонстрування творів, розповсюдження і демонстрування яких заборонено законодавством про кінематографію, Національна рада складає про це відповідний акт та передає його Держкіно для вжиття заходів, передбачених законодавством.