Advocacy

Моніторинг ІТК за 18 червня 2015 року

19-06-2015

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Антимонопольний комітет України

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив розпорядження Антимонопольного комітету України стосовно визнання монопольного (домінуючого) становища ТОВ «ЗЕОНБУД»

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

17 червня 2015 року на черговому засіданні Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики за участі Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ю.Артеменка, членів Національної ради О.Черниша, О.Ілляшенка, Г.Шверка, Голови Держаного комітету телебачення і радіомовлення О.Наливайка, в.о. Генерального директора Концерну РРТ В.Іщука, Генерального директора ДП «Український державний центр радіочастот» В.Корсуна, в.о. Генерального директора ТОВ «Зеонбуд» І. Аляб’євої розглянув питання про стан готовності аналогового наземного ефірного телевізійного мовлення України до переходу на цифрові технології доставки сигналу в рамках виконання міжнародних зобов'язань України «Женева-2006».

Голова Національної ради Ю.Артеменко у своїй доповіді зазначив, що Україна наразі не готова до переходу на цифру. Основними причинами він назвав незабезпеченість населення, особливо соціально-вразливих верств, засобами декодування сигналу - тюнерами (за інформацією Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення із 6,5 мільйонів домогосподарств, що дивляться ефірне аналогове телебачення, цифрові тюнери мають менше третини); невідповідну заявленим 95 % якість покриття цифровим сигналом оператора і провайдера цифрових мультиплексів ТОВ «Зеонбуд». (Через відсутність сертифікованих методик вимірювання цифрового сигналу регулятор не може перевірити технічно обґрунтовані претензії провайдеру і оператору цифрових мереж.) Третя причина – це недостатня поінформованість населення щодо переходу на цифру. З огляду на це, Національна рада змушена була внести корективи до Плану розвитку національного телерадіопростору України, згідно з якими вимкнення аналогового телебачення в Україні здійснюватиметься в чотири етапи без визначення кінцевої дати. Останній етап розпочнеться 31 грудня 2016 року.

Присутні на засіданні члени Національної ради зауважували й на тому, що у листопаді 2014 року Кабінет Міністрів України з ініціативи Міністерства фінансів скасував Державну програму переходу на цифрове мовлення. Відтак на сьогодні не існує жодного урядового документу, який би забезпечував чітку координацію зусиль усіх задіяних у цьому процесі органів центральної влади, зобов’язував обласні державні адміністрації, органи місцевого самоврядування вести відповідну роботу з населенням та слугував основою бюджетного забезпечення фінансових зобов’язань держави щодо безоплатного надання цифрових тюнерів інвалідам та найбільш соціально-незахищеним громадянам.

Підбиваючи підсумки обговорення, голова Комітету Вікторія Сюмар підкреслила, що цифровий проект є надзвичайно важливим в контексті інформаційної безпеки нашої держави і потребує невідкладних консультацій з Прем’єр-міністром України, РНБО, Міністерства інформаційної політики, спільного напрацювання дорожньої карти. Вона запропонувала створити робочу групу з вирішення проблем цифрового телебачення і доручити очолити цю групу народному депутату Ользі Черваковій.

Комітет одноголосно підтримав цю пропозицію і ухваленим рішенням визнав стан підготовки наземного аналогового ефірного телевізійного мовлення України до переходу на цифрові технології доставки сигналу в рамках виконання міжнародних зобов’язань «Женева - 2006» незадовільним та вирішив звернутися до Кабінету Міністрів України з рекомендацією невідкладно розглянути питання щодо виконання міжнародних зобов’язань «Женева -2006» на засіданні Уряду та напрацювати директиви центральним органам виконавчої влади, обласним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування щодо забезпечення переходу наземного аналогового ефірного телевізійного мовлення України на цифрові технології доставки сигналу в рамках виконання міжнародних зобов’язань «Женева - 2006». 

 

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив розпорядження Антимонопольного комітету України стосовно визнання монопольного (домінуючого) становища ТОВ «ЗЕОНБУД»

Відповідно до повідомлення Антимонопольного комітету, сьогодні, 18 червня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність розпорядження Антимонопольного комітету України від 23.12.2014 № 641-р про визнання ТОВ «ЗЕОНБУД» таким, що займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2 (MPEG-4) телевізійних програм. Постанова набрала законної сили з моменту проголошення.