Advocacy

Моніторинг ІТК за 2 липня 2015 року

03-07-2015

  

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

1 липня 2015 року на черговому засіданні Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики прийняв наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення № 1831 від 23.01.2015р.рекомендувати Верховні Раді прийняти у другому читанні та в цілому.

Ініціатори: Княжицький М.Л., Денисенко В.І.

На засіданні Комітету було розглянуто 151 правку до другого читання.

Основні правки, які були підтримані:

- до переліку осіб, яким заборонено засновувати та брати участь у телерадіоорганізаціях, додали посадових осіб органів державної влади і пов'язаних із ними осіб.

- виключено заборону телерадіоорганізації-переможцю ліцензійного конкурсу впродовж п'яти років із моменту отримання ліцензії істотно змінювати програмну концепцію мовлення;

- розмір штрафних санкцій за неподання щорічної звітності про власність знижена з 25% до 5% розміру ліцензійного збору.

- враховано правку про збільшення терміну після вступу змін у силу, протягом якого ТРО повинна подати до Національної ради інформацію про свою структуру власності, з 3 до 6 місяців.

- враховано правку, відповідно до якої до терміну «пов'язана особа» ТРО відноситься студія-виробник, з якою ТРО здійснено господарських операції на загальну суму, що перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний календарний рік.

2. За результатами розгляду проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива №2971 від 29.05.2015р. та проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива, удосконалення окремих положень щодо продажу пива та інших алкогольних напоїв № 2971-1 від 17.06.2015р. було вирішено направити пропозицію Комітету з питань податкової та митної політики рекомендувати Верховній Раді за наслідками розгляду в першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива, удосконалення окремих положень щодо продажу пива та інших алкогольних напоїв № 2971-1 від 17.06.2015р.

Ініціатори: Кондратюк Олена Костянтинівна, Абдуллін Олександр Рафкатович, Червакова Ольга Валеріївна, Княжицький Микола Леонідович, Сюмар Вікторія Петрівна, Геращенко Ірина Володимирівна, Подоляк Ірина Ігорівна.

Проектом, серед іншого, пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу», передбачивши заборону поширювати у рекламі інформацію про проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей, розіграшів призів, якщо умовою надання права участі у таких заходах є придбання та/або споживання алкогольних напоїв.

Також передбачається, що положення абзацу другого частини першої статті 5 Закону України «Про рекламу» та частини другої, третьої, сьомої цієї статті, за виключенням тих, які є аналогічними за змістом до положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення,  не поширюються на рекламу та спонсорство на телебаченні і радіо продуктів, що відносяться до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 (пиво із солоду (солодове), рекламу знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються такі продукти».