Advocacy

Моніторинг ІТК за 14 липня 2015 року

15-07-2015

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Закону про систему іномовлення України

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання 14 липня

 

 

Новий законопроект

13 липня 2015 року у Верховній Раді України було зареєстровано Проект Закону про систему іномовлення України № 2334а від 13.07.2015р.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом передбачається створення «Іномовної телерадіокомпанії України «Ukraine Tomorrow» (далі — ІНТУ) у формі державного підприємства на базі державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» та товариства з обмеженою відповідальністю «Банківське телебачення». ІНТУ утворюється за рішенням Кабінету Міністрів України і підпорядковується центральному органу виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

Статут ІНТУ розробляється центральним органом виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Керівником ІНТУ є генеральний директор, який призначається центральним органом виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України. Наглядовими органами ІНТУ є наглядова рада, ревізійна комісія, редакційна рада. Порядок формування, засади діяльності та повноваження наглядових органів встановлюються Статутом.

Фінансування ІНТУ забезпечує держава (не менш як 0,04 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік). Джерелами фінансування ІНТУ можуть бути: кошти, отримані від продажу власної теле- і радіопродукції; кошти, отримані від трансляції реклами; плата за надання у користування авторськими та суміжними правами; добровільні, благодійні та спонсорські внески, пожертвування фізичних та юридичних осіб (крім анонімних пожертвувань); інші надходження, не заборонені законодавством.

Передбачається, що щороку не пізніше 10 грудня ІНТУ має подавати на затвердження Міністерству інформаційної політики звіт про програмну діяльність за поточний рік. Затверджений звіт публікується на офіційному сайті міністерства.

Оцінка – нейтральний.

 

Результати пленарного засідання 14 липня

Сьогодні, 14 липня 2015 року, Верховна Рада України прийняла наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання виробництва та обігу пива №2971-д від 01.07.2015р. - у першому читанні за основу.

Ініціатор: Южаніна Ніна Петрівна.

Проектом, серед іншого, пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу», передбачивши заборону поширювати у рекламі інформацію про проведення розважальних заходів, конкурсів, лотерей, розіграшів призів, якщо умовою надання права участі у таких заходах є придбання та/або споживання алкогольних напоїв.

Також передбачається, що положення абзацу другого частини першої статті 5 Закону України «Про рекламу» та частини другої, третьої, сьомої цієї статті, за виключенням тих, які є аналогічними за змістом до положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення,  не поширюються на рекламу та спонсорство на телебаченні і радіо продуктів, що відносяться до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203 (пиво із солоду (солодове), рекламу знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються такі продукти».

Відповідно, проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива №2971 від 29.05.2015р. та проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення регулювання виробництва та обігу пива, удосконалення окремих положень щодо продажу пива та інших алкогольних напоїв № 2971-1 від 17.06.2015р. були заслухані та зняті з розгляду.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України № 1888 від 29.01.2015р.проект не прийнято.

Ініціатор: Данченко О.І.

Проектом пропонується скасувати дозвіл на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – РЕЗ та ВП) для суб’єктів господарювання, які користуються радіочастотним ресурсом України (далі – РЧР) для надання телекомунікаційних послуг та для розповсюдження телерадіопрограм. Передбачається, що загальні користувачі будуть користуватися РЧР на підставі ліцензії та присвоєнь радіочастот. При цьому, дозволи на експлуатацію РЕЗ та ВП, які видаються Генеральним штабом Збройних Сил України, залишатимуться тільки для спеціальних користувачів.

Проектом суттєво розширено повноваження НКРЗІ, зокрема на ведення переліків РЕЗ та ВП, користування РЧР для яких не буде потребувати присвоєнь радіочастот та оплати збору за користування РЧР.

Пропонується уточнити порядок здійснення державного нагляду за користуванням РЧР України, уточнено порядок здійснення радіочастотного моніторингу, розрахунку електромагнітної сумісності, присвоєння радіочастот у смугах радіочастот загального користування.