Advocacy

Моніторинг ІТК за 2 вересня 2015 року

02-09-2015

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

2 вересня 2015 року, на черговому засіданні, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики прийняв рішення рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відхилити проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення інформаційного режиму проведення антитерористичної операції № 2050а від 09.06.2015р.

Ініціатори: Вінник Іван Юлійович, Тимчук Дмитро БорисовичКривенко, Вадим Валерійович.

Проектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та Закону України «Про боротьбу з тероризмом», передбачивши кримінальну відповідальність за інформаційне сприяння тероризму.

Відповідно до законопроекту інформаційне сприяння тероризму – незаконне розповсюдження або сприяння розповсюдженню інформації, поширення якої забороняється законодавством про боротьбу з тероризмом, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдження матеріалів, які містять таку інформацію - караються арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені службовою особою або з використанням засобів масової інформації, – караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна або без такої.

Забороняється поширення в будь-який спосіб ідеології тероризму та інформації, яка має на меті пропаганду або виправдання тероризму.

Забороняється поширення через засоби масової інформації або в інший спосіб інформації, яка: розкриває відомості про розташування, розгортання та переміщення підрозділів збройних сил, інших військових формувань та правоохоронних органів, у тому числі окремих військовослужбовців, працівників або співробітників правоохоронних органів, які залучаються або плануються до залучення в антитерористичній операції, стан їх бойової та мобілізаційної готовності до виконання завдань в рамках антитерористичної операції, технічний стан озброєння, військової та спеціальної техніки, рівень оснащення, забезпечення та морально-психологічний стан військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів, які залучаються або плануються до залучення до проведення антитерористичної операції, стан оперативного обладнання територій, що здійснюється для забезпечення проведення антитерористичної операції, стан виконання робіт підприємствами оборонно-промислового комплексу щодо розробки, виготовлення, ремонту та модернізації озброєнь та військової техніки для потреб проведення антитерористичної операції.

Така інформація може бути поширена через засоби масової інформації або в інший спосіб тільки з дозволу оперативного штабу у разі, коли вона не відноситься до інформації з обмеженим доступом.

Також було вирішено перенести розгляд проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо заборони реклами пива та слабоалкогольних напоїв) № 2859 від 15.05.2015р. та проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо особливостей реклами алкогольних напоїв та пива) №2859-1 від 02.06.2015р.