Advocacy

Моніторинг ІТК за 9 вересня 2015 року

09-09-2015

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації)

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Затверджено Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 

 

Новий законопроект 

 

7 вересня 2015 року у Верховній Раді України було зареєстровано проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації) № 3048 від 07.09.2015р.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом пропонується уповноважити Міністерство інформаційної політики України вносити подання на видачу посвідки на тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства, які є представниками іноземних ЗМІ.

Оцінка – нейтральний.

 

Затверджено Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 

2 вересня 2015 року було затверджено Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідно до положення на Держпродспоживслужбу, крім іншого, покладено завдання здійснювати контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, а також приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

Нагадуємо, що Держпродспоживслужбу було створено шляхом перетворення Державної ветеринарної та фітосанітарної служби і приєднання до Служби, що утворюється, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, і Державної санітарно-епідеміологічної служби, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.