Advocacy

Моніторинг ІТК за 16 вересня 2015 року

16-09-2015

У цьому випуску:

Дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті

Набрали чинності нові Правила ведення мовлення у дні трауру і дні пам’яті

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Набрали чинності нові Правила ведення мовлення у дні трауру і дні пам’яті

 

15 вересня було опубліковано Правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затверджені рішенням Національної ради від 23 липня 2015 року № 1146 та зареєстровані у Міністерстві юстиції 11 серпня 2015 року за № 967/27412 (Офіційний вісник України №71 від 15.09.2015р.).

З текстом Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті ви можете ознайомитися з додатку до даного повідомлення.

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

16 вересня 2015 року на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами форекс-дилерів №2208а від 01.07.2015р.рекомендувати Верховній Раді прийняти проект у першому читанні і в цілому.

Ініціатори: Рудик Сергій Ярославович, Опанасенко Олександр Валерійович, Кондратюк Олена Костянтинівна, Петренко Олег Миколайович, Артеменко Андрій Вікторович, Супруненко Олександр Іванович, Головко Михайло Йосифович, Медуниця Олег Вячеславович.

Проектом, серед іншого, пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу» шляхом додавання нової статті, відповідно до якої рекламування послуг по здійсненню арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі на ринку форекс можливе лише для тих компаній, які отримали відповідні дозволи або ліцензії на провадження такої діяльності на території України.

Встановлюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо реклами та спонсорства форекс-дилерів.

Передбачається, що реклама послуг форекс-дилера, а також знаків для товарів та послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими здійснюється діяльність форекс-дилера, повинна супроводжуватися текстами попередження такого змісту: «Торгівля в системі форекс є високоризикованою і може призвести до втрати внесених грошових коштів у повному обсязі. До здійснення угод на форекс слід ознайомитися з ризиками, з якими вони пов'язані». Кожному попередженню має бути відведено не менше 15 відсотків площі (обсягу) всієї реклами. Колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження - білим.

Контроль за дотриманням вимог законодавства компаніями, які надають послуги фізичним особам по здійсненню арбітражних операцій на умовах маржинальної торгівлі на ринку форекс здійснює Національний банк України.

2. Проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації) № 3048 від 07.09.2015р. - рекомендувати Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримати проект за основу.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом пропонується уповноважити Міністерство інформаційної політики України вносити подання на видачу посвідки на тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства, які є представниками іноземних ЗМІ.

3. Проект Постанови про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році № 2497а від 11.08.2015р. - направити ініціатору законопроекту на доопрацювання.

Ініціатор: Вілкул Олександр Юрійович.

Проектом пропонується рекомендувати Державній фіскальній службі та Національній Раді України з питань телебачення і радіомовлення відмінити графіки перевірок засобів масової інформації на період передвиборної кампанії з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році.

Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо припинення перевірок відповідними службами органів виконавчої влади і державними установами засобів масової інформації на період проведення передвиборної кампанії.

4. Призначити проведення комітетських слухань на тему: «Впровадження ефірного, наземного, цифрового телевізійного мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки» на 11 листопада 2015 року.