Advocacy

Моніторинг ІТК за 17 вересня 2015 року

17-09-2015

У цьому випуску:

Комітет з питань культури і духовності

Результати засідання Комітету з питань культури і духовності

 

 

Результати засідання Комітету з питань культури і духовності 

 

16 вересня 2015 року на черговому засіданні Комітету з питань культури і духовності було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" щодо визначення країни-виробника фільму №2436а від 24.07.2015р.

Ініціатор: Княжицький Микола Леонідович.

Проектом уточнюється поняття національного фільму - фільм, виробництво якого здійснено суб’єктами кінематографії Україні, або який за встановленими цим Законом оцінними елементами кваліфікується як український фільм, і майнові права інтелектуальної власності на який повністю або частково належать суб’єктам кінематографії України.

Закріплюються наступні оцінні елементи:

Оцінні елементи:

бали

а) авторська знімальна група:

режисер-постановник                        

3

сценарист                                          

3

композитор                                        

1

оператор-постановник                                   

1

художник-постановник                       

1

всього                                               

9

б) група виконавців:

перша роль                                       

3

друга роль                                        

2

третя роль                                         

1

всього                                               

6

в) технічна знімальна група (група технічного забезпечення зйомки):

звукооператор                                   

1

редактор-монтажер                           

1

студія або місце зйомки                     

5

місце монтажу                                   

3

всього                                               

10

г) мова                                               

4

д) продюсер                                      

3

У випадку, якщо основною (базовою) версією мовної частини звукового ряду є українська мова, додається додаткових 4 бали.

При підрахунку загальної кількості балів відповідний оцінний елемент враховується як український якщо:

- вказані в літерах «а», «б» і «в» особи, які брали участь у створенні фільму, є громадянами України;

- вказані в літері «в» студія або місце зйомки, місце монтажу розміщені на території України;

- основною (базовою) версією мовної частини звукового ряду є українська мова.

В пункті «б» перша, друга і третя ролі визначаються за кількістю знімальних днів, тобто за кількістю днів впродовж яких виконавець фільму був задіяний у знімальному процесі.

Кількість балів за оцінним елементом «продюсер» визначається з урахуванням коефіцієнту, що обчисляється як співвідношення кількості продюсерів фільму, які мають громадянство України або мають місцезнаходження на території України, до загальної кількості продюсерів фільму, які приймали участь у виробництві фільму.

Європейські оцінні елементи враховуються за тими ж правилами, які встановлені для українських оцінних елементів, з урахуванням тих особливостей, що врахуванню підлягає громадянство країни, що входить до Європейського Союзу, місце розташування студії, місця зйомки, місця монтажу на території країни, що входить до Європейського Союзу.

Оцінні елементи держави агресора враховуються за тими ж правилами, які встановлені для українських оцінних елементів, з урахуванням тих особливостей, що врахуванню підлягає громадянство держави-агресора, місце розташування студії, місця зйомки, місця монтажу, місцезнаходження продюсера на території держави агресора

Ігровий фільм, учасниками створення якого є громадяни та юридичні особи різних країн, вважається європейським, якщо відповідно до європейських оцінних елементів фільм набирає щонайменше 17 балів з можливих 32, якщо міжнародним договором не передбачено інше.

Ігровий фільм, учасниками створення якого є громадяни та юридичні особи різних країн, кваліфікується українським у розумінні цього Закону, якщо відповідно до українських оцінних елементів, фільм набирає щонайменше 23 бали з можливих 32.

Ігровий фільм, учасниками створення якого є громадяни та юридичні особи різних країн, кваліфікується фільмом, виробленим фізичними та юридичними особами держави-агресора, якщо відповідно до оцінних елементів держави-агресора фільм набирає щонайменше 17 балів з можливих 32 за рахунок громадян держави-агресора та інших оцінних елементів (студія або місце зйомки на території держави-агресора, тощо).

Враховуючи вимоги сценарію, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, може надати статус українського фільму і тим фільмам, що відповідно до українських оцінних елементів набрали менше 23 бали.