Advocacy

Моніторинг ІТК за 21 вересня 2015 року

21-09-2015

У цьому випуску:

Новий законопроект

Зареєстровано проект Виборчого кодексу України

 

 

Новий законопроект 

 

16 вересня у Верховній Раді України було зареєстровано проект Виборчий кодекс України №3112 від 16.09.2015р.

Ініціатор: Писаренко Валерій Володимирович.

Проектом здійснюється кодифікація виборчого законодавства, при цьому зводяться у єдиний нормативно-правовий акт і положення, що стосуються передвиборчої агітації та політичної реклами.

Разом з тим, у Проекті містяться деякі зміни та уточнення, що стосуються проведення передвиборчої агітації. Так, серед іншого, Проектом передбачається, що телерадіоорганізації самостійно визначають кількість ефірного часу, присвяченого відповідним суб’єктам відповідного виборчого процесу, у передачах (циклах передач). У зазначених передачах (циклах передач) телерадіоорганізації повинні дотримуватися вимоги рівного розподілу ефірного часу, присвяченого кожному відповідному суб’єкту, допускаючи відхилення для окремого суб’єкта від середнього обсягу ефірного часу не більш як на 15 відсотків.

Не допускається поширення редакційних чи авторських коментарів, інших оціночних суджень як позитивного, так і негативного характеру стосовно кандидатів, суб’єктів їх висування телерадіоорганізаціями, що беруть участь в інформаційному забезпеченні виборів під час поширення відповідної інформації у передачах новин чи інших інформаційних передачах (циклах передач).

Забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаних з виборами, протягом останніх п’яти днів перед днем голосування.

Також, впродовж 20 хвилин до і після теле-, радіотрансляції передвиборної агітаційної теле-, радіопрограми кандидата чи партії (організації партії) забороняється на тому ж каналі мовлення в будь-якій формі коментувати чи оцінювати зміст передвиборної агітаційної програми, дії кандидата чи суб’єкта його висування.

Розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів відповідного бюджету чи за рахунок коштів виборчих фондів суб’єктів виборчого процесу встановлюються відповідним засобом масової інформації не пізніш як на десятий день виборчого процесу у розмірі, що не може перевищувати розміру середньоарифметичного значення ціни за комерційну рекламу (рекламу, розповсюдження якої має на меті отримання прибутку) за перші дев’ять з дванадцяти календарних місяців, що передують місяцю початку виборчого процесу.