Advocacy

Моніторинг ІТК за 28 жовтня 2015 року

28-10-2015

У цьому випуску:

Нові законопроекти

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет, а також законопроекту про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" (щодо фільмів держави-агресора)

 

 

Нові законопроекти

 

З’явилися тексти наступних законопроектів:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет №3353 від 23.10.2015р.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом встановлюється механізм припинення порушень авторського і (або) суміжних прав шляхом видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права в мережі Інтернет, а також протидії повторним порушенням авторського права.

Так, суб'єкти авторського права і (або) суміжних прав, права яких були порушені, мають право:

-       вимагати видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права;

-       вимагати надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або власника веб-сайту, який використовує послуги хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права.

Закріплюється відповідальність власників веб-сайтів, що забезпечують можливість розміщення на власних веб-сайтах інформації користувачами веб-сайтів, а також відповідальності інформаційних посередників за невиконання вимог щодо усунення порушень авторського права і (або) суміжних прав, якщо відповідні суб’єкти були повідомлені належним чином про такі порушення.

Передбачено застосування штрафних санкцій за порушення власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу правил розміщення на власному веб-сайті інформації, яка ідентифікує власника веб-сайту або постачальника послуг хостингу — від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проектом також передбачена можливість забезпечення нотаріусом доказів у мережі Інтернет. Забезпечення доказів в Інтернеті здійснюється шляхом складення нотаріусом відповідного протоколу, що містить опис інформації, розміщеної в Інтернеті, та до якого додаються документи, в яких зафіксована інформація, розміщена в Інтернеті.

 

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" (щодо фільмів держави-агресора) №3359 від 27.10.2015р.

Ініціатор: Сюмар Вікторія Петрівна.

Проектом пропонується внести зміни до абз.2 ст. 15-1 Закону України «Про кінематографію», передбачивши, що заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їх дій, поширюється на фільми, вироблені та (або) опубліковані (оприлюднені) після 1 січня 2014 року.