Advocacy

Моніторинг ІТК за 30 жовтня 2015 року

30-10-2015

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На наступному тижні планується розглянути законопроект про систему іномовлення України, а також проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

4 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

3-6 листопада 2015 року

(Проект складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного третьої сесії)

 

Вівторок, 3 листопада

1. Проект Закону про систему іномовлення України № 2334а від 13.07.2015р.перше читання.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом передбачається створення «Іномовної телерадіокомпанії України «Ukraine Tomorrow» (далі — ІНТУ) у формі державного підприємства на базі державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» та товариства з обмеженою відповідальністю «Банківське телебачення». ІНТУ утворюється за рішенням Кабінету Міністрів України і підпорядковується центральному органу виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

Статут ІНТУ розробляється центральним органом виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України та затверджується Кабінетом Міністрів України.

Керівником ІНТУ є генеральний директор, який призначається центральним органом виконавчої влади у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України. Наглядовими органами ІНТУ є наглядова рада, ревізійна комісія, редакційна рада. Порядок формування, засади діяльності та повноваження наглядових органів встановлюються Статутом.

Фінансування ІНТУ забезпечує держава (не менш як 0,04 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік). Джерелами фінансування ІНТУ можуть бути: кошти, отримані від продажу власної теле- і радіопродукції; кошти, отримані від трансляції реклами; плата за надання у користування авторськими та суміжними правами; добровільні, благодійні та спонсорські внески, пожертвування фізичних та юридичних осіб (крім анонімних пожертвувань); інші надходження, не заборонені законодавством.

Передбачається, що щороку не пізніше 10 грудня ІНТУ має подавати на затвердження Міністерству інформаційної політики звіт про програмну діяльність за поточний рік. Затверджений звіт публікується на офіційному сайті міністерства.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) №2766 від 30.04.2015р.перше читання.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Стеценко Дмитро Олександрович, Опанасенко Олександр Валерійович, Висоцький Сергій Віталійович.

Відповідно до Проекту, квота передач європейського виробництва, а також США і Канади повинна становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Передачею  європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

До передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі виготовлені на замовлення  юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб — резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

 

Порядок денний Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

4 листопада 2015 року на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики планується розглянути наступні питання:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо ідентифікації телерадіопрограм та/або -передач, -реклами, створених за бюджетні кошти) №1470 від 15.12.2014р.

Ініціатори: Дерев'янко Ю.Б., Томенко М.В., Суслова І.М.

Відповідно до проекту телерадіоорганізації при створенні та/або трансляції телерадіопрограм та/або -передач, -реклами (у тому числі соціальної) за рахунок коштів Державного бюджету України або місцевих бюджетів зобов’язані подавати відповідну інформацію про створення та/або трансляцію телерадіопрограм та/або -передач, -реклами за рахунок коштів Державного бюджету України або місцевих бюджетів при трансляції телерадіопрограм та/або -передач, -реклами.

Так, телепрограми та/або – передачі повинні супроводжуватися текстовим повідомленням «Створено та/або транслюється за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів» тривалістю не менше 3 секунд на початку та наприкінці трансляції, розміром не менше 50 відсотків площі (обсягу) екрану, при цьому колір тексту повідомлення має бути контрастним щодо кольору фону повідомлення, і зображенням позначки у формі квадрату жовто-блакитного кольору, розміром не менше 5 відсотків площі (обсягу) екрану, яка розміщується після текстового повідомлення, а також зображенням цієї позначки протягом усієї трансляції в одному з вільних кутів екрану. Телереклама повинна супроводжуватися зображенням позначки у формі квадрату жовто-блакитного кольору, розміром не менше 5 відсотків площі (обсягу) екрану, протягом усієї трансляції в одному з вільних кутів екрану.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розповсюдження та реклами електронних сигарет (цигарок) №2697 від 22.04.2015р.

Ініціатор: Денисенко А.П.

Проектом пропонується доповнити положення Закону України «Про рекламу», що стосуються заборони реклами тютюнових виробів, заборонивши рекламу електронних сигарет (цигарок), знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими вони випускаються.