Advocacy

Моніторинг ІТК за 09 листопада 2015 року

09-11-2015


 

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", а також законопроект про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

11 листопада відбудеться слухання на тему: "Впровадження ефірного наземного цифрового мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки"

 

 

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

10-13 листопада 2015 року

(Проект складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України відповідно до порядку денного третьої сесії)

 

Вівторок, 10 листопада

1. Проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації) № 3048 від 07.09.2015р.перше читання.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом пропонується уповноважити Міністерство інформаційної політики України вносити подання на видачу посвідки на тимчасове проживання для іноземців та осіб без громадянства, які є представниками іноземних ЗМІ.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) №2766 від 30.04.2015р.перше читання.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Стеценко Дмитро Олександрович, Опанасенко Олександр Валерійович, Висоцький Сергій Віталійович.

Відповідно до Проекту, квота передач європейського виробництва, а також США і Канади повинна становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

До передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб — резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

 

Слухання на тему: "Впровадження ефірного наземного цифрового мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки" 

 

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики 11 листопада проводить слухання на тему: «Впровадження ефірного наземного цифрового мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки».

До участі у слуханнях запрошені народі депутати України, керівники центральних органів виконавчої влади, що мають повноваження з управління інформаційною сферою, члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, керівники телерадіоорганізацій, провайдери і оператори ринку телекомунікацій, представники громадських медійних організацій, тощо.

Слухання відбудуться о 14.30 за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 18/2 , кім.12.