Advocacy

Моніторинг ІТК за 16 листопада 2015 року

16-11-2015

У цьому випуску:

Новий законопроект

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту незалежності засобів масової інформації та вдосконалення порядку захисту права на честь, гідність, ділову репутацію

 

 

Новий законопроект

 

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту незалежності засобів масової інформації та вдосконалення порядку захисту права на честь, гідність, ділову репутацію № 3475 від 13.11.2015р.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Соболєв Єгор Вікторович, Заліщук Світлана Петрівна, Найєм Мустафа-Масі, Лещенко Сергій Анатолійович, Абдуллін Олександр Рафкатович, Червакова Ольга Валеріївна, Ляшко Олег Валерійович.

Проектом пропонується поширити спеціальну позовну давність в один рік на усі вимоги, що стосуються захисту честі, гідності, а також ділової репутації, у зв’язку з поширенням недостовірної інформації про особу, у тому числі на вимоги про відшкодування моральної (немайнової) шкоди. Окремі зміни спрямовані на усунення законодавчих прогалин та колізій щодо реалізації права на відповідь або спростування недостовірної інформації.

Проект Закону також передбачає введення прогресивної шкали нарахування судового збору у справах про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи. За подання позовної заяви немайнового характеру, а також заяви про відшкодування моральної чи немайнової шкоди з ціною позову, що не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, позивач має сплатити 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. У випадку подання позовної заяви на суму від 5 до 100 розмірів мінімальної заробітної плати – 5 % ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, понад 100 розмірів мінімальної заробітної плати – 10 % ціни позову.