Advocacy

Моніторинг ІТК за 23 листопада 2015 року

23-11-2015

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги), а також законопроекти щодо заборони публічної демонстрації терористичної атрибутики чи символіки і відповідальності за пропаганду і поширення ідеології тероризму

Комітет з питань культури і духовності

25 листопада відбудеться чергове засідання Комітету з питань культури і духовності

 

 

Нові законопроекти

 

Сьогодні, 23 листопада 2015 року, у Верховній Раді України було зареєстровано наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги) №3504 від 23.11.2015р.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Онуфрик Богдан Семенович, Висоцький Сергій Віталійович.

2.  Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони публічної демонстрації терористичної атрибутики чи символіки №3505 від 23.11.2015р.

Ініціатор: Рабінович Вадим Зіновійович.

3. Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за пропаганду і поширення ідеології тероризму №3506 від 23.11.2015р.

Ініціатор: Рабінович Вадим Зіновійович.

Тексти законопроектів поки що відсутні.

 

 

Порядок денний Комітету з питань культури і духовності

 

25 листопада 2015 року на черговому засіданні Комітету з питань культури і духовності планується розглянути:

1. Проект Закону про систему державної підтримки кінематографії №3081 від 14.09.2015р.

Ініціатори: Княжицький Микола Леонідович, Подоляк Ірина Ігорівна, Тарута Сергій Олексійович, Матіос Марія Василівна, Денисенко Вадим Ігорович.

Проектом передбачається створення Українського інституту кіномистецтв – державної установи, яка опікуватиметься питаннями фінансування виробництва фільмів та контролем за цим процесом, і діятиме у структурі Міністерства культури. Закріплюються повноваження, порядок формування складу та порядок роботи Інституту.

Передбачається, що відрахування на фінансування кінематографії здійснюватимуться від проведення державних лотерей суб’єктами господарювання, що проводять на території України державні лотереї.

При цьому передбачається поступове збільшення обсягу відрахувань, які оператори лотерей повинні будуть щомісячно перераховувати: з 21% в перший рік до 30% в п’ятий рік після вступу в дію закону (кожен рік ставка збільшується на 2-3 проценти: 21-23-25-27-30.

Український інститут кіномистецтв, відповідно до проекту, фінансуватиме виробництво фільмів частково, в залежності від типу фільмів: ігрові фільми - до 80% кошторису, телесеріали - до 50% кошторису, дитячі, анімаційні, просвітницькі, документальні - до 95% кошторису, режисерські дебюти - до 99% кошторису. При цьому за рішенням Міністерства культури фінансування може становити і 100%, якщо цільові кошти були спеціально виділені з державного бюджету. Максимальна сума, яку зможе виділяти інститут для фінансування одного проекту фільму, не зможе перевищувати гривневий еквівалент 1 млн євро.

Через п’ять років після прем’єрного показу права на фільм переходять Інституту, але можуть бути викуплені продюсером за оціночною вартістю.

Об’єктом фінансування проектів з виробництва фільмів можуть бути виключно українські фільми та сценарії. У якості українського фільму розглядаються як фільми, створені виключно продюсером і/або виробником фільму, що мають місцезнаходження на території України або громадянство України (надалі – суб’єкти кінематографії України), так і фільми, які є творчим результатом спільного кінематографічного виробництва, тобто такі, що створені спільно з іноземцями або юридичними особами з місцезнаходженням в інших країнах, якщо відповідно до цього закону або міжнародного договору вони кваліфікуються як національний фільм.

Закріплюється система оцінювальних елементів для визнання фільму, що є творчим результатом спільного виробництва українським фільмом.

2. Проект Закону про державну підтримку кінематографії в Україні 3081-1 від 30.09.2015р.

Ініціатори: Кондратюк Олена Костянтинівна, Семерак Остап Михайлович, Гринів Ігор Олексійович, Червакова Ольга Валеріївна, Подоляк Ірина Ігорівна, Абдуллін Олександр Рафкатович.

Проектом закріплюється механізм прямої державної політики щодо підтримки кінематографії, порядок повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених під час виробництва фільмів, які пройшли «культурний тест».

Також проектом пропонується закріпити механізм боротьби з піратством у сфері авторського права і (або) суміжних прав, в тому числі у мережі Інтернет, незаконним відтворенням, розповсюдженням творів науки, літератури і мистецтва, комп’ютерних програм і баз даних,  виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, в тому числі їх незаконним тиражуванням та розповсюдженням на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, здійсненням фінансування такої діяльності або іншим умисним порушенням авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі або якщо така діяльність здійснювалася з метою отримання доходів.