Advocacy

Моніторинг ІТК за 24 листопада 2015 року

24-11-2015

У цьому випуску:

Нові законопроекти

З’явилися тексти законопроектів, зареєстрованих на цьому тижні

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання

 

 

Нові законопроекти 

 

З’явилися тексти проектів, зареєстрованих у Верховній Раді України 23 листопада 2015 року:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги) №3504 від 23.11.2015р.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Онуфрик Богдан Семенович, Висоцький Сергій Віталійович.

Проектом пропонується внести зміни до закону України «Про телебачення і радіомовлення» у частині особливостей розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги.

Положеннями законопроекту пропонується уточнення визначення «універсальна програмна послуга» - обов'язкове забезпечення абонентам можливості перегляду пакета програм у складі програм телерадіоорганізацій, які відповідно до ліцензій здійснюють наземне ефірне мовлення та/або мовлення на каналах мовлення ефірної багатоканальної телемережі на території розташування відповідної багатоканальної телемережі, за винятком випадків застосування абонентами індивідуальних приймальних приладів, систем, або випадків надходження від приватної телерадіоорганізації до Національної ради заяви про виключення її програми (програм) зі складу універсальної програмної послуги на певній території. Закріплюється поняття «приватні телерадіоорганізації».

Визначається порядок виключення програми (програм) приватної телерадіоорганізації зі складу універсальної програмної послуги. Так, у випадку надходження від приватної телерадіоорганізації до Національної ради заяви про виключення її програми (програм) зі складу універсальної програмної послуги на певній території, Національна рада протягом 15 робочих днів з дати надходження такої заяви приймає рішення про виключення такої програми зі складу універсальної програмної послуги на території, зазначеній заявником, розміщує відповідну інформацію на власному веб-сайті та повідомляє провайдерів програмної послуги, які здійснюють свою діяльність на такій території, про виключення програми (програм) зазначеної телерадіоорганізації зі складу універсальної програмної послуги.

Провайдер програмної послуги протягом 10 робочих днів з дати направлення Національною радою відповідного повідомлення (розміщення відповідної інформації на веб-сайті Національної ради) зобов’язаний виключити програму (програми) зазначеної у повідомленні Національної ради приватної телерадіоорганізації із пакету програм універсальної програмної послуги.

2.  Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони публічної демонстрації терористичної атрибутики чи символіки №3505 від 23.11.2015р.

Ініціатор: Рабінович Вадим Зіновійович.

Проектом пропонується визнати терористичною діяльністю публічну демонстрацію терористичної атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки, схожої на терористичну символіку.

Відповідно до Проекту інформаційні агентства не мають права у своїх матеріалах здійснювати публічну демонстрацію терористичної атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки, схожої на терористичну символіку.

Також вносяться зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», відповідно до яких мовник не має права розповсюджувати аудіовізуальні твори, якими пропагується і поширюється ідеологія тероризму, а також здійснювати публічну демонстрацію терористичної атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки, схожої на терористичну символіку.

За Виготовлення, поширення, а також публічне використання терористичної атрибутики чи символіки (крім виключень, передбачених Проектом) вчинені з використанням засобів масової інформації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Заборона виготовлення  терористичної атрибутики чи символіки або атрибутики чи символіки, схожої на терористичну символіку, не поширюється на випадки виготовлення такої символіки для її подальшого використання (за умови, що це не призводить до пропаганди тероризму) з метою:

1) експозиціонування в музеях, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;

2) використання у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;

3) використання під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій;

4) зберігання у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;

5) використання у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовуються у навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах.

3. Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за пропаганду і поширення ідеології тероризму №3506 від 23.11.2015р.

Ініціатор: Рабінович Вадим Зіновійович.

Проектом пропонується внести зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду і поширення ідеології тероризму.

 

 

Результати пленарного засідання

 

Сьогодні, 24 листопада 2015 року у Верховній Раді України було прийнято за основу у першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) №2766 від 30.04.2015р.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Стеценко Дмитро Олександрович, Опанасенко Олександр Валерійович, Висоцький Сергій Віталійович.

Відповідно до Проекту, квота передач європейського виробництва, а також США і Канади повинна становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

До передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб — резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.