Advocacy

Моніторинг ІТК за 8 грудня 2015 року

08-12-2015

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання 8 грудня

 

 

Результати пленарного засідання

 

Сьогодні, 8 грудня 2015 року у Верховній Раді України було прийнято в цілому проект Закону про систему іномовлення України № 2334а від 13.07.2015р.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом передбачається створення державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» на базі державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба «Українське телебачення і радіомовлення» та товариства з обмеженою відповідальністю «Банківське телебачення».

МПІУ визначає свою структуру, формує принципи кадрової політики, визначає програмну концепцію та порядок взаємовідносин з партнерами на підставі Статуту, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

Керівником МПІУ є генеральний директор, який призначається на конкурсній основі центральним органом виконавчої влади, що забезпечує  формування та реалізує державну політику  у сфері забезпечення інформаційного суверенітету України.

З метою забезпечення дотримання принципів свободи слова та міжнародних стандартів інформаційної діяльності суб’єктами державного іномовлення утворюється  Наглядова рада МПІУ.. Склад Наглядової ради затверджує Кабінет Міністрів України за поданням Уповноваженого органу.

Фінансування системи державного іномовлення, яке передбачається окремим рядком у Державному бюджеті України та становить не менш як 0,06 відсотка видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.