Advocacy

Моніторинг ІТК за 10 грудня 2015 року

10-12-2015

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

 

9 грудня 2015 року на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розповсюдження та реклами електронних сигарет (цигарок) №2697 від 22.04.2015р.рекомендувати Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні направити законопроект на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи.

Ініціатор: Денисенко А.П.

Проектом пропонується доповнити положення Закону України «Про рекламу», що стосуються заборони реклами тютюнових виробів, заборонивши рекламу електронних сигарет (цигарок), знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими вони випускаються.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну № 2820 від 13.05.2015р.рекомендувати Комітету з питань охорони здоров’я рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні прийняти законопроект за основу.

Ініціатори: Богомолець Ольга Вадимівна, Гопко Ганна Миколаївна, Мусій Олег Степанович, Унгурян Павло Якимович, Луценко Ігор Вікторович, Корчинська Оксана Анатоліївна.

Проектом, серед іншого, пропонується повістю заборонити рекламу тютюнових виробів в мережі Інтернет.

3. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет №3353 від 23.10.2015р.- пропонувати Комітету з питань науки і освіти рекомендувати Верховній Раді України направити проект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання.

Ініціатор: Яценюк Арсеній Петрович Кабінет Міністрів України.

Проектом встановлюється механізм припинення порушень авторського і (або) суміжних прав шляхом видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права в мережі Інтернет, а також протидії повторним порушенням авторського права.

Так, суб'єкти авторського права і (або) суміжних прав, права яких були порушені, мають право:

-       вимагати видалення або унеможливлення доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права;

-       вимагати надання інформації, що ідентифікує користувача, який розмістив на веб-сайті інформацію, що порушує авторське право і (або) суміжні права, або власника веб-сайту, який використовує послуги хостингу для розміщення та надання доступу до інформації, що порушує авторське право і (або) суміжні права.

Закріплюється відповідальність власників веб-сайтів, що забезпечують можливість розміщення на власних веб-сайтах інформації користувачами веб-сайтів, а також відповідальності інформаційних посередників за невиконання вимог щодо усунення порушень авторського права і (або) суміжних прав, якщо відповідні суб’єкти були повідомлені належним чином про такі порушення.

Передбачено застосування штрафних санкцій за порушення власником веб-сайту або постачальником послуг хостингу правил розміщення на власному веб-сайті інформації, яка ідентифікує власника веб-сайту або постачальника послуг хостингу — від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проектом також передбачена можливість забезпечення нотаріусом доказів у мережі Інтернет. Забезпечення доказів в Інтернеті здійснюється шляхом складення нотаріусом відповідного протоколу, що містить опис інформації, розміщеної в Інтернеті, та до якого додаються документи, в яких зафіксована інформація, розміщена в Інтернеті.

4. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" (щодо фільмів держави-агресора) №3359 від 27.10.2015р.- пропонувати Комітету з питань культури і духовності рекомендувати проект до прийняття в першому читанні за основу та в цілому.

Ініціатор: Сюмар Вікторія Петрівна.

Проектом пропонується внести зміни до абз.2 ст. 15-1 Закону України «Про кінематографію», передбачивши, що заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їх дій, поширюється на фільми, вироблені та (або) опубліковані (оприлюднені) після 1 січня 2014 року.

5. Про затвердження Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Впровадження ефірного наземного цифрового телевізійного мовлення в Україні: виклики і проблеми інформаційної безпеки».