Advocacy

Моніторинг ІТК за 11 травня 2016 року

11-05-2016

У цьому випуску:

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

 

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 

Сьогодні, 11 травня 2016 року, на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики було розглянуто проект Закону про особливості імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу щодо обігу лікарських засобів № 4465 від 18.04.2016р.. Вирішено рекомендувати профільному Комітету з питань охорони здоров’я виключити з тексту проекту усі положення, що стосуються реклами лікарських засобів.

Ініціатори: Сисоєнко Ірина Володимирівна, Біловол Олександр Миколайович, Мусій Олег Степанович, Яриніч Костянтин Володимирович, Корчинська Оксана Анатоліївна, Шипко Андрій Федорович, Кириченко Олексій Миколайович, Бахтеєва Тетяна Дмитрівна, Богомолець Ольга Вадимівна, Шурма Ігор Михайлович.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу» і закріпити правила рекламування лікарських засобів у новому законі «Про особливості імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу щодо обігу лікарських засобів».

У Проекті передбачається два окремі Розділи ІХ (реклама лікарських засобів),Х (інформаційна політика), присвячені рекламі та висвітленню інформації щодо лікарських засобів.

Заборонена будь-яка реклама лікарського засобу, на який не видана торгова ліцензія відповідно до законодавства України. Заборона не поширюється на програми вакцинації, що проводяться виробниками фармацевтичної продукції та схвалені Міністерством охорони здоров’я.

Текст реклами лікарського засобу повинен відповідати даним, викладеним у короткій характеристиці лікарського засобу. Реклама лікарського засобу повинна сприяти його раціональному застосуванню шляхом надання об'єктивної інформації без перебільшення властивостей препарату і не повинна вводити споживачів (пацієнтів) в оману.

Проектом передбачені правила, порядок та обмеження щодо рекламування лікарських засобів.

Контроль за дотриманням законодавства про рекламу щодо реклами лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичної техніки та питань діагностики і лікування здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я.