Advocacy

Моніторинг ІТК за 13 травня 2016 року

13-05-2016

У цьому випуску:

Верховна Рада України

На цьому тижні планується розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України «Про авторське право і суміжні права» щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах

Комітет з питань культури і духовності

18 травня відбудеться чергове засідання Комітету з питань культури і духовності

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

18 травня відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Розклад пленарних засідань Верховної Ради України

17 – 20 травня 2016 року

(Проект складено за пропозиціями комітетів Верховної Ради України

відповідно до порядку денного четвертої сесії)

Середа, 18 травня

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах №3586 від 07.12.2015р.

Ініціатор: Княжицький Микола Леонідович.

Проектом, серед іншого, пропонується закріпити визначених понять «пародія» - аудіовізуальний, літературний, музичний або інший твір, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору або його частини, за своїм змістом має очевидний комічний, сатиристичний характер, або спрямовується на висміювання певних подій або осіб; «попурі» - музичний або інший твір, який є творчою обробкою уривків правомірно оприлюднених творів, без завдання шкоди їх охороні, і складається з декількох таких творів, або який імітує творчий стиль інших авторів чи виконавців або інших історичних епох.

Передбачається, що використання правомірно оприлюднених літературних, художніх, музичних та інших творів для створення на їх основі іншого твору в жанрі літературної, музичної або іншої пародії, попурі або карикатури, а також використання такої пародії, попурі або карикатури допускається без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення.

Порядок денний засідання Комітету з питань культури і духовності

18 травня 2016 року на черговому засіданні Комітету з питань культури і духовності планується розглянути проект Закону про державну підтримку кінематографії в Україні №3081-д від 27.11.2015р. - розгляд поправок до розділу ІІІ.

Ініціатори: Княжицький Микола Леонідович, Подоляк Ірина Ігорівна, Єленський Віктор Євгенович, Тарута Сергій Олексійович, Матіос Марія Василівна.

Проектом закріплюється механізм прямої державної політики щодо підтримки кінематографії, порядок повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених під час виробництва фільмів, які пройшли «культурний тест».

Також пропонується закріпити механізм боротьби з піратством у сфері авторського права і (або) суміжних прав, в тому числі у мережі Інтернет, незаконним відтворенням, розповсюдженням творів науки, літератури і мистецтва, комп’ютерних програм і баз даних,  виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, в тому числі їх незаконним тиражуванням та розповсюдженням на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, здійсненням фінансування такої діяльності або іншим умисним порушенням авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі або якщо така діяльність здійснювалася з метою отримання доходів.

Порядок денний засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

18 травня 2016 року на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики планується розглянути наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо обсягу національного україномовного аудіовізуального продукту в мовленні телерадіоорганізацій) № 4408 від 13.04.2016р.

Ініціатори: Юринець Оксана Василівна, Мацола Роман Миколайович, Кіт Андрій Богданович, Романюк Роман Сергійович, Матіос Марія Василівна, Кадикало Микола Олегович, Головко Михайло Йосифович, Горват Роберт Іванович, Рибчинський Євген Юрійович.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», доповнивши статтю 1 поняттям національний україномовний аудіовізуальний продукт – програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені українською мовою.

Пропонується передбачити, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт, а частка національного україномовного аудіовізуального продукту має становити не менше 75 відсотків від загального обсягу національного аудіовізуального продукту. Телерадіоорганізації повинні забезпечувати дотримання такого співвідношення рівномірно протягом всього ефірного часу.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання виробництва та обігу тютюнових виробів та електронних сигарет з метою зменшення їх привабливості №4507 від 22.04.2016р.

Ініціатор: Кривошея Геннадій Григорович.

Проектом пропонується доповнити положення Закону України «Про рекламу», передбачивши обмеження для реклами електронних сигарет за аналогією із обмеженнями реклами тютюнових виробів.