Advocacy

Моніторинг ІТК за 17 травня 2016 року

17-05-2016

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання 17 травня

Дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті

 

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Результати пленарного засідання

Сьогодні, 17 травня 2016 року, на засіданні Верховної Ради України були проголосовані наступні законопроекти:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) №2766 від 30.04.2015р.прийнято у другому читанні та в цілому.

Ініціатори: Сюмар Вікторія Петрівна, Стеценко Дмитро Олександрович, Опанасенко Олександр Валерійович, Висоцький Сергій Віталійович.

Відповідно до Проекту, квота передач європейського виробництва, а також США і Канади повинна становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.

До передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн.

У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб — резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

2. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора №4303 від 25.03.2016р.включено до порядку денного сесії.

Ініціатори: Княжицький Микола Леонідович, Висоцький Сергій Віталійович, Масоріна Олена Сергіївна, Опанасенко Олександр Валерійович, Левус Андрій Мар'янович, Медуниця Олег Вячеславович, Артюшенко Ігор Андрійович, Денисенко Вадим Ігорович, Лапін Ігор Олександрович, Ярош Дмитро Анатолійович.

Проектом пропонується передбачити додаткову підставу для відмови у видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів: якщо фільм вироблений фізичними або юридичними особами держави-агресора та (або) одним з учасників фільму є фізична особа, яка є громадянином держави-агресора, за умови, що фільм вперше оприлюднений (демонстрований) після 1 січня 2014 року незалежно від країни, де відбулось перше оприлюднення (демонстрування) фільму, а суб’єкт кінематографії не надав документів, передбачених частиною восьмою цієї статті Закону (власноруч підписані заяви кожного з учасників фільму, який є громадянином держави-агресора, про засудження окупації території України державою-агресором за формою, що відповідає примірній формі, затвердженій Кабінетом Міністрів України, або інші докази, які підтверджують факти публічного засудження відповідним учасником фільму окупації території України державою агресором), або надані документи не дадуть підстав для видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів.

Фільм вважається виробленим фізичними або юридичними особами держави-агресора, якщо принаймні одна зі студій-виробників фільму є юридичною особою, яка перебуває під юрисдикцією держави-агресора, а серед інших студій-виробників відсутні юридичні особи, які підпадають під юрисдикцію України.

У випадку, якщо серед студій-виробників фільму наявні одна чи декілька юридичних осіб, які підпадають під юрисдикцію України, та одночасно одна чи декілька юридичних осіб, які підпадають під юрисдикцію держави-агресора, фільм вважається виробленим юридичними особами держави-агресора у випадку, якщо:

а) створення фільму повністю або частково профінансовано, або він створений за іншої підтримки державного органу держави-агресора, або

б) за встановленими Європейською конвенцією про спільне кінематографічне виробництво правилами кваліфікації європейського фільму, фільм набирає принаймні 10 балів з можливих 19 за оцінними елементами держави-агресора. При цьому оцінні елементи держави-агресора застосовуються в тому ж порядку та на тих же умовах, на яких в Європейській конвенції про спільне кінематографічне виробництво застосовуються європейські оцінні елементи.

Проектом забороняється трансляція телерадіоорганізаціями музичних творів, вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року  за участю осіб, включених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та/або принаймні один з авторів (співавторів) або виконавців (співвиконавців) яких є громадянином держави-агресора за умови, що відсутні достовірні дані, що цей автор (співавтор) або виконавець (співвиконавець) публічно висловлювався про засудження окупації території України державою-агресором

Закріплюється поняття ліцензій на право входження до пакетів програм. Програми і передачі телерадіоорганізацій, які підпадають під юрисдикцію держави-агресора, вносяться до переліку програм, що ретранслюються, виключно за умови наявності ліцензії на ретрансляцію, у порядку, передбаченому Проектом.

Також пропонується заборонити проведення гастрольних заходів гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, якщо гастролер до початку відповідного гастрольного заходу не надав організаторам гастрольного заходу письмову заяву про засудження окупації території України, за винятком окремо передбачених випадків. При цьому, для проведення гастрольного заходу гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, необхідним отримати свідоцтво про проведення гастрольного заходу.

Передбачається що творчий працівник, член художнього, артистичного персоналу театру, який є громадянином держави-агресора, може приймати участь у виставах, театральних постановках на території України, виключно після підписання ним заяви про засудження окупації території України державою-агресором.

Передбачається, що у виключних випадках розповсюдження творів літератури і мистецтва може бути обмежене або заборонено за наявності обставин, встановлених законом.

3. Проект Закону про особливості імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу щодо обігу лікарських засобів № 4465 від 18.04.2016р. - включено до порядку денного сесії.

Ініціатори: Сисоєнко Ірина Володимирівна, Біловол Олександр Миколайович, Мусій Олег Степанович, Яриніч Костянтин Володимирович, Корчинська Оксана Анатоліївна, Шипко Андрій Федорович, Кириченко Олексій Миколайович, Бахтеєва Тетяна Дмитрівна, Богомолець Ольга Вадимівна, Шурма Ігор Михайлович.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про рекламу» і закріпити правила рекламування лікарських засобів у новому законі «Про особливості імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу щодо обігу лікарських засобів».

У Проекті передбачається два окремі Розділи ІХ (реклама лікарських засобів),Х (інформаційна політика), присвячені рекламі та висвітленню інформації щодо лікарських засобів.

Заборонена будь-яка реклама лікарського засобу, на який не видана торгова ліцензія відповідно до законодавства України. Заборона не поширюється на програми вакцинації, що проводяться виробниками фармацевтичної продукції та схвалені Міністерством охорони здоров’я.

Текст реклами лікарського засобу повинен відповідати даним, викладеним у короткій характеристиці лікарського засобу. Реклама лікарського засобу повинна сприяти його раціональному застосуванню шляхом надання об'єктивної інформації без перебільшення властивостей препарату і не повинна вводити споживачів (пацієнтів) в оману.

Проектом передбачені правила, порядок та обмеження щодо рекламування лікарських засобів.

Контроль за дотриманням законодавства про рекламу щодо реклами лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичної техніки та питань діагностики і лікування здійснюватиме Міністерство охорони здоров’я.

18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Відповідно до постанови Верховної Ради України Про визнання геноциду кримськотатарського народу від 12.11.2015р. № 792-VIII, 18 травня - День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

При плануванні програм і передач на цей день рекомендовано керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146.