Advocacy

Моніторинг ІТК за 18 травня 2016 року

18-05-2016

У цьому випуску:

Верховна Рада України

 

Зареєстровано проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в цілому як закон проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо визначення передач європейського виробництва)

Результати пленарного засідання 18 травня

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Зареєстровано проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в цілому як закон проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)

17 травня у Верховній Раді України був зареєстрований проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 17 травня 2016 року про прийняття в цілому як закон проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва) № 2766-П від 17.05.2016р.

Ініціатори: Шпенов Дмитро Юрійович, Мороко Юрій Миколайович, Павленко Юрій Олексійович.

Проектом, відповідно до статті 48 Регламенту Верховної Ради України, пропонується скасувати рішення Верховної Ради України від 17 травня 2016 року про прийняття в цілому як закон проекту Закону України про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо визначення передач європейського виробництва) № 2766 від 30.04.2015р. як таке, що прийняте з грубим порушенням вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України (статей 117, 120 та 121).

Результати пленарного засідання

Сьогодні, 18 травня 2016 року, на засіданні Верховної Ради України не було розглянуто проект Закону про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах №3586 від 07.12.2015р.

Ініціатор: Княжицький Микола Леонідович.

Проектом, серед іншого, пропонується закріпити визначених понять «пародія» - аудіовізуальний, літературний, музичний або інший твір, який є творчою переробкою іншого правомірно оприлюдненого твору або його частини, за своїм змістом має очевидний комічний, сатиристичний характер, або спрямовується на висміювання певних подій або осіб; «попурі» - музичний або інший твір, який є творчою обробкою уривків правомірно оприлюднених творів, без завдання шкоди їх охороні, і складається з декількох таких творів, або який імітує творчий стиль інших авторів чи виконавців або інших історичних епох.

Передбачається, що використання правомірно оприлюднених літературних, художніх, музичних та інших творів для створення на їх основі іншого твору в жанрі літературної, музичної або іншої пародії, попурі або карикатури, а також використання такої пародії, попурі або карикатури допускається без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення.

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Сьогодні, 18 травня, на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України повернути на доопрацювання автору проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо обсягу національного україномовного аудіовізуального продукту в мовленні телерадіоорганізацій) № 4408 від 13.04.2016р.

Ініціатори: Юринець Оксана Василівна, Мацола Роман Миколайович, Кіт Андрій Богданович, Романюк Роман Сергійович, Матіос Марія Василівна, Кадикало Микола Олегович, Головко Михайло Йосифович, Горват Роберт Іванович, Рибчинський Євген Юрійович.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», доповнивши статтю 1 поняттям національний україномовний аудіовізуальний продукт – програми, фільми, аудіовізуальні твори, вироблені фізичними або юридичними особами України, озвучені українською мовою.

Пропонується передбачити, що у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити національний аудіовізуальний продукт, а частка національного україномовного аудіовізуального продукту має становити не менше 75 відсотків від загального обсягу національного аудіовізуального продукту. Телерадіоорганізації повинні забезпечувати дотримання такого співвідношення рівномірно протягом всього ефірного часу.