Advocacy

Моніторинг ІТК за 2 червня 2016 року

02-06-2016

У цьому випуску:

 

Верховна Рада України

 

 Результати пленарного засідання 2 червня

Результати пленарного засідання

Сьогодні, 2 червня 2016 року, на засіданні Верховної Ради України було прийнято рішення про повернення на доопрацювання в Комітет (на підготовку до повторного першого читання):

1. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій) №3822-1 від 25.05.2016р.

Ініціатори: Кондратюк О.К., Геращенко І.В., Севрюков В.В., Шверк Г.А., Абдуллін О.Р., Лозовой А.С., Крулько І.І., Колганова О.В., Червакова О.В., Береза Б.Ю.

Проектом пропонується передбачити, що телеорганізації, основу програмної концепції мовлення яких не становлять музично-розважальні передачі, мають забезпечувати у проміжку часу з 7.00 до 23.00 години частку національного аудіовізуального продукту озвученого державною мовою не менше 50 відсотків від загального обсягу національного аудіовізуального продукту поширеного телеорганізацією у зазначений часовий проміжок.

Телеорганізації, основу програмної концепції мовлення яких становлять музично-розважальні передачі, мають забезпечувати частку музичних аудіовізуальних творів озвучених державною мовою не менше 35 відсотків від загального обсягу музичних аудіовізуальних творів поширених протягом доби. У проміжку часу з 7.00 до 23.00 години частка музичних аудіовізуальних творів озвучених державною мовою має становити не менше 70 відсотків від загального обсягу музичних аудіовізуальних творів озвучених державною мовою поширених телеорганізацією, основу програмної концепції мовлення якої становлять музично-розважальні передачі.

Передбачається, що для визначення тривалості трансляції телерадіоорганізацією музичних (музичних аудіовізуальних) творів державною мовою застосовується подвійний коефіцієнт за таких умов:

а) з моменту першого публічного сповіщення твору з текстом (озвученого) державною мовою минуло не більше 18 місяців;

б) з моменту опублікування першого музичного альбому або окремого твору виконавця (колективу виконавців) музичного (музичного аудіовізуального) твору з текстом (озвученого) державною мовою, минуло не більше 18 місяців.

Пропонується розширити перелік інтересів, якими керується Національна рада при проведенні конкурсів на видачу ліцензії на мовлення.

Розширюється перелік підстав для надання переваги при розгляді заяв на конкурсі на отримання ліцензії на мовлення:

а) ТРО зобов’язуєтся збільшити квоту, передбачену законопроектом, на 5 і більше відсотків;

б) здатна найкраще забезпечити інтереси виробника національного аудіовізуального продукту.

Встановлюється штраф за недотримання передбаченої законопроектом квоти у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої на відповідну програму.

Проектом також передбачаються вимоги щодо частки музичних творів із текстом державною мовою в ефірі українських радіостанцій.

2. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) №3822 від 27.01.2016р.

Ініціатори: Медуниця О.В., Артюшенко І.А., Крулько І.І., Ляшко О.В.

Проектом пропонується доповнити частину 1 статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» новим абзацом, у якому визначити вимоги до мінімального обсягу музичних творів українських авторів і виконавців і в тому числі пісень українською мовою в ефірі українських радіостанцій.

Розширюється перелік інтересів, якими керується Національна рада при проведенні конкурсів на видачу ліцензії на мовлення.

Розширюється перелік підстав для надання переваги при розгляді заяв на конкурсі на отримання ліцензії на мовлення:

а) ТРО зобов’язуєтся збільшити квоту, передбачену законопроектом, на 5 і більше відсотків;

б) здатна найкраще забезпечити інтереси виробника національного аудіовізуального продукту.