Advocacy

Моніторинг за 16 червня 2016 року

16-06-2016

У цьому випуску:

Новий законопроект

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою)

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання 16 червня

Новий законопроект 

З’явився текст проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою) №4815 від 15.06.2016р.

Ініціатори: Шверк Г.А., Артеменко А.В., Севрюков В.В., Тетерук А.А., Ільюк А.О., Опанасенко О.В., Рибчинський Є.Ю.

Проектом пропонується доповнити перелік підстав для переоформлення ліцензії на мовлення – зміна відомостей про засновника (співзасновників) та/або власника (співвласників) заявника. До заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку із зміною засновника (співзасновників) та/або власника (співвласників), ліцензіат повинен подати відомості про структуру власності з урахуванням внесених змін.

Закріплюється процедура визначення розміру та застосування штрафних санкцій. Відповідно до проекту рішення про стягнення штрафу приймається Національною радою, незалежно від того, чи застосовувалася до порушника санкція у вигляді попередження, у разі вчинення таких порушень телерадіоорганізаціями:

25 відсотків розміру ліцензійного збору за:

-  заклики до насильницької зміни конституційного ладу України;

-  заклики до розв'язування війни, агресивних дій або їх пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті та/або приниження національної честі та гідності;

-  пропаганду винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань,  ідеології,  належності до тієї чи іншої нації  або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження.

Рішення про стягнення штрафу приймається Національною радою у випадку, якщо після оголошення попередження, ліцензіат не усунув порушення в установлені Національною радою строки, у разі вчинення таких порушень телерадіоорганізаціями:

10 відсотків розміру ліцензійного збору за:

-  трансляцію програм та передач, у яких телеглядачам та/або радіослухачам надаються послуги з ворожіння та гадання, а також платні послуги у сфері народної та/або нетрадиційної медицини;

-  трансляцію програм або їх відеосюжетів, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей та підлітків, якщо вони мають змогу їх дивитися;

-  трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України. Для цілей застосування цієї норми використовуються визначення та критерії, встановлені Законом України "Про кінематографію";

-  трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв;

-  розповсюдження і рекламу порнографічних матеріалів та предметів;

-  пропаганду наркотичних засобів, психотропних речовин з будь-якою метою їх застосування;

5 відсотків розміру ліцензійного збору за порушення  умов ліцензії (визначених  ліцензією на мовлення та додатками до неї) та/або ліцензійних умов.

У разі якщо ліцензіат має декілька ліцензій на мовлення з різними способами розповсюдження телерадіопрограм, з однаковою програмною концепцією мовлення, розмір штрафу встановлюється з найбільшого нарахованого розміру ліцензійного збору.

У разі якщо один ліцензіат має декілька ліцензій з однаковими способами розповсюдження телерадіопрограм, з однаковою програмною концепцією мовлення на різні території мовлення, розмір штрафу встановлюється шляхом складання сум штрафів, що будуть нараховані за відповідні порушення.

Передбачається, що Національна рада повідомляє ліцензіата про прийняте щодо нього рішення шляхом оприлюднення відповідного повідомлення про прийняте рішення на офіційному сайті Національної ради та надсилає ліцензіату копію відповідного рішення протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Датою повідомлення Національною радою про прийняте рішення, вважається дата оприлюднення відповідного повідомлення про прийняте рішення на офіційному сайті Національної ради.

Результати пленарного засідання

Сьогодні, 16 червня 2016 року, на засіданні Верховної Ради України було прийнято за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) № 3822-д від 16.06.2016р.

Ініціатори: Сюмар В.П., Парубій А.В., Червакова О.В., Павленко Ю.О., Севрюков В.В., Абдуллін О.Р., Висоцький С.В., Кондратюк О.К, Онуфрик Б.С., Опанасенко О.В., Сочка О.О., Стеценко Д.О.

Проектом визначаються вимоги до частки пісень (словесно-музичних творів) державною мовою від загального обсягу пісень поширених протягом доби для телерадіоорганізацій при здійсненні радіомовлення.

Розширюється перелік інтересів, якими керується Національна рада при проведенні конкурсів на видачу ліцензії на мовлення.

Розширюється перелік підстав для надання переваги при розгляді заяв на конкурсі на отримання ліцензії на мовлення:

а) ТРО зобов’язуєтся збільшити квоту, передбачену законопроектом, на 5 і більше відсотків;

б) здатна найкраще забезпечити інтереси виробника національного аудіовізуального продукту.