Advocacy

Моніторинг за 12 серпня 2016 року

12-08-2016

У цьому випуску:

Нові законопроекти

Зареєстровано низку законопроектів щодо умов використання радіочастотного ресурсу

 

Сьогодні, 12 серпня, з’явилися тексти наступних законопроектів щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу, зареєстрованих у Верховній Раді України 9 серпня 2016 року:

1. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу)" № 5019 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», закріпивши повноваження Кабінету Міністрів України щодо встановлення разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом з диференціацією її розмірів у залежності від смуги радіочастот, кількості радіочастот, а також технологій, що використовуються. При цьому передбачається скасування рентної плати за користування РЧР.

Відповідно до проекту порядок встановлення разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

Сплата користувачами радіочастотного ресурсу разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом є істотними умовами ліцензій на користування радіочастотним ресурсом, а також дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та/або випромінювальних пристроїв користувачами радіочастотного ресурсу, яким не потрібна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом.

За невнесення або внесення не у повному обсязі разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом України нараховується пеня у порядку, встановленому законами України.

У разі невнесення або внесення не у повному обсязі разової та (або) регулярної плати за користування радіочастотним ресурсом України протягом шести місяців відповідна ліцензія на користування радіочастотним ресурсом України, а також дозволи на експлуатацію анулюються без компенсації збитків користувачу радіочастотного ресурсу України зі стягненням суми заборгованості у судовому порядку.

2. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу №5020 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Законопроектом пропонується вилучити із складу доходів Державного бюджету рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.

3. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення умов ефективного використання радіочастотного ресурсу № 5021 від 09.08.2016р.

Ініціатор: Денісова Л.Л.

Проектом пропонується вилучити із складу податків і зборів рентну плату за користування радіочастотним ресурсом України.