Advocacy

Моніторинг за 21 вересня 2016 року

21-09-2016

У цьому випуску:

 Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

 Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Результати засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики

Сьогодні, 21 вересня,  на черговому засіданні Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики було прийнято наступні рішення:

1. Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України (щодо уточнення відповідальності за вчинення злочинів проти волі, честі та гідності особи) № 5034 від 19.08.2016р.рекомендувати профільному Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроект.

Ініціатор: Мураєв Є.В.

Проектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за наклеп та образу.

Відповідно до проекту наклеп - умисне або через несумлінне ставлення до перевірки інформації поширення завідомо неправдивих відомостей, що принижують честь і гідність іншої фізичної особи або ділову репутацію фізичної чи юридичної особи. Наклеп на публічну особу - умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що принижують честь і гідність або ділову репутацію публічної особи.

Наклеп, що міститься в публічному виступі, публічно демонструється в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, або те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за подібний злочин карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк від одного до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Ті ж самі дії, поєднані з обвинуваченням у вчиненні  тяжкого чи особливо тяжкого злочину, - караються штрафом від п‘ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк від одного до двох років, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Образа - приниження честі та гідності іншої особи, виражене в непристойній формі, що міститься в публічному виступі, публічно демонструється в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, або те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за подібний злочин, карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк від одного до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Рекомендувати Верховній Раді України розглянути наступні кандидатури на посаду члена Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення:

- Коваль Валентин;

- Мясникова Катерина;

- Глущенко Олександр.