Advocacy

Моніторинг ІТК за 5 жовтня 2016 року

05-10-2016

У цьому випуску:

Верховна Рада України

Результати пленарного засідання 5 жовтня

 

Результати пленарного засідання

Сьогодні, 5 жовтня 2016 року, на засіданні Верховної Ради України було прийнято у першому читанні та в цілому  проект Закону про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо використання об'єктів авторського права в пародіях, попурі та карикатурах №3586 від 07.12.2015р.

Ініціатор: Княжицький М.Л.

Проект було прийнято з урахуванням поправок, внесених з голосу н.д. Співаковським за результатами розгляду вказаного законопроекту Комітетом з питань науки і освіти.

З урахуванням зазначених поправок, проектом, серед іншого, пропонується закріпити визначених понять «пародія» - твір, який є творчою переробкою іншого, правомірно оприлюдненого твору або його частини, що за своїм змістом має комічний, сатиричний характер або спрямовується на висміювання певних подій або осіб; «попурі» - музичний або інший твір, який творчим підбором і розташуванням уривків інших, правомірно оприлюднених творів, або які імітують творчий стиль інших авторів чи виконавців або інших історичних епох.

Передбачається, що використання правомірно оприлюднених літературних, художніх, музичних та інших творів для створення на їх основі іншого твору в жанрі літературної, музичної або іншої пародії, попурі або карикатури, допускається без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право), але з обов'язковим зазначенням імені автора і джерела запозичення.